Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA PALMOWA 09.04.2017

Data: 8 kwiecień 2017, Sobota / Ilość wyświetleń: 3041

 1. Dzisiaj obchodzimy pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Na każdej Mszy św. czytanie Męki Pańskiej i poświęcenie palm, a przed Mszą św. o godz. 11.00 poświęcenie palm połączone z procesją. Dzisiaj Droga Krzyżowa o godz. 14.00 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Taca na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu.
  Po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie małżeństw, a w niedzielę Zmartwychwstania błogosławienie dzieci.
  Serdecznie zapraszamy na tradycyjną już Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Rozpoczniemy w naszym Sanktuarium Najświętszej Rodziny o godz. 20.00 i ulicami Krupówki, Zamoyskiego przejdziemy do kościoła Św. Krzyża.


 2. Porządek nabożeństw Triduum Paschalnego zamieszczony jest w gablotach parafialnych oraz w gazetce „Echa spod Giewontu”. Liturgię paschalną będziemy rozpoczynać w Sanktuarium Najśw. Rodziny o godz. 19.00, natomiast w Starym Kościele o godz. 18.00. Jak w ubiegłym roku w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę zapraszamy na Jutrznię o godz. 8.00. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w Sanktuarium Najśw. Rodziny w sobotę od godz. 9.00 do 17.00 co 20 minut, w kaplicy na Gubałówce o godz. 13.00. Procesja Rezurekcyjna w Sanktuarium Najśw. Rodziny będzie w sobotę po wieczornej Liturgii, a w Starym Kościele w Niedzielę Wielkanocną o godz. 7.00 i potem Msza św. (Uwaga! W Wielkanoc nie będzie w Starym Kościele Mszy św. o godz. 8.30). W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, a w Wielką Sobotę zaleca się wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  Dyżur w konfesjonale będzie do Wielkiej Środy rano podczas Mszy św. i po południu od 15.00 do 16.30 i od 18.00 do 19.30. Natomiast w Wielki Czwartek od 8.00-13.00; w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę od 6.30-16.00.
  W poniedziałek pójdziemy do chorych z posługą kapłańską na Święta Wielkanocne. Zgłaszamy tylko te osoby do których nie chodzimy z okazji pierwszego piątku czy soboty. Zapisy w zakrystii.

 3. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na prace inwestycyjne w naszym kościele. W tym roku chcemy wykonać konserwację kamiennych stacji Drogi Krzyżowej oraz ogrodzenia wokół kościoła. Wzorem sprzed 26 laty poszukujemy chętnych, którzy chcieliby ufundować remont poszczególnych stacji. Koszt renowacji jednej stacji to 4 tys. zł. Osiem stacji znalazło już swoich darczyńców, pozostało jeszcze 6. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Także przed kościołem rozprowadzane są Baranki Caritas-u.

 4. Spotkanie Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. będzie w czwartek 20 kwietnia br. o godz. 18.00 w sali teatralnej.
W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
1. + Glorię Murray z ul. Ubocz
2. + Annę Gąsienica-Łuszczek z ul. Strążyskiej
3. + Danielę Tadlewską z os. Łukaszówki
Polećmy je Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót