Ogłoszenia parafialne

5 Niedzielas Wielkiego Postu 02.04.2017

Data: 1 kwiecień 2017, Sobota / Ilość wyświetleń: 1859

 1. Serdecznie witamy w naszej Parafii O. Henryka Kowalskiego – Redemptorystę, który będzie głosił nauki rekolekcyjne w Sanktuarium Najświętszej Rodziny. Dzisiaj nauki na wszystkich Mszach św. i na nabożeństwie Gorzkich Żali, natomiast w poniedziałek, wtorek i w środę nauki rekolekcyjne na Mszy św. o godz. 6.30, 8.30, 15.00 i 19.00. Informujemy, że w dniach rekolekcji Mszy św. o godz. 7.00 nie będzie! W środę dzień spowiedzi od 6.30 – 10.00; 15.00-17.30; 18.00-19.30. Znajdźmy czas i weźmy wszyscy udział w rekolekcjach i w spowiedzi św.
  Dzisiaj Droga Krzyżowa o godz. 14.00 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Taca na Gorzkich Żalach z tej i przyszłej niedzieli przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.
  Po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie rodzin, a w przyszłą niedzielę błogosławienie małżeństw.

 2. We wtorek nabożeństwo do Św. Michała Archanioła z możliwością przyjęcia szkaplerza o godz. 18.30, w środę zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy, a w czwartek modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
 3. W tym tygodniu przypada 1-y piątek miesiąca. Spowiedź św. w środę i w piątek od godz. 15.00. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. Także w tym tygodniu pójdziemy do chorych z posługą kapłańską. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00.

 4. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej rozpoczynająca Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Uroczyste poświęcenie palm połączone z procesją będzie na rozpoczęcie Mszy św. o godz. 11.00, wtedy zgromadzimy się przed kościołem.
  Tradycyjnie w Niedzielę Palmową odprawimy Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Rozpoczniemy w kościele Najśw. Rodziny o godz. 20.00 i ulicami Krupówki, Zamoyskiego przejdziemy do kościoła Św. Krzyża. Serdecznie zachęcamy wszystkich do licznego udziału.

 5. W nocy z 7/8 kwietnia organizowana jest Ekstremalna Droga Krzyżowa dla dorosłych. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 19.00 w naszym Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem, a zakończy Mszą św. o godz. 6.30 w sanktuarium MB w Ludźmierzu. Do przejścia 36 km. Drogą Papieską w nocy, w milczeniu, oddani medytacji, indywidualnie lub w małych grupkach. Po drodze według mapy i wyznaczonych miejsc zatrzymujemy się, aby rozważać kolejne stacje drogi krzyżowej i zmagając się z własnymi słabościami dojść do celu. A celem Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest moja przemiana i spotkanie z Bogiem. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii. Zgłoszenia uczestnictwa dokonujemy drogą elektroniczną na stronie EDK. Zachęcamy.
  W dniach 25.06.-8.07.2017r. organizowana jest z naszej parafii kolonia dla dzieci i młodzieży w Sopocie. Koszt 850 zł. Zapisy i informacje u ks. Edwarda.

 6. Przed kościołem kiermasz ozdób świątecznych, które zostały wykonane przez uczniów z pomocą nauczycieli i rodziców Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Zakopanem w ramach zajęć dodatkowych. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby Szkoły. Także młodzież z KSM-u rozprowadza kartki świąteczne, młodzież Baranki Caritasu, a schola palmy jako pomoc na warsztaty muzyczne.

 7. Urząd Miasta Zakopane informuje,że od soboty 1 kwietnia zmieniło się miejsce odjazdów komunikacji dalekobieżnej. Autobusy do Krakowa i innych miast, które do tej pory odjeżdżały z dworca autobusowego, zostały przeniesione na plac przy dworcu PKP. Szczegółowe informacje o zmianach na stronie internetowej Urzędu Miasta: www.zakopane.eu
  Szpital Specjalistyczny Chorób Płuc informuje o rozpoczęciu programu wczesnego wykrywania chorób tarczycy. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Kazimierza Matogę z ul. Kościelnej
Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”
Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót