Ogłoszenia parafialne

4 Niedziela Wilkiego Postu 26.03.2017

Data: 25 marzec 2017, Sobota / Ilość wyświetleń: 1706

 1. Dzisiaj Droga Krzyżowa o godz. 14.00 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz.16.00. Po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo, a w przyszłą niedzielę błogosławienie rodzin.

 2. Rozpoczęły się Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy dzieci i młodzież w poniedziałek i we wtorek na spotkania według wyznaczonych grup wiekowych i szkół.
 3. Hospicjum Jezusa Miłosiernego zaprasza chorych i ich rodziny na Mszę św. do Starego Kościoła przy ul. Kościeliskiej w czwartek – 30 marca o godz. 17.00. Po Mszy św. spotkanie w sali Domu Parafialnego.
  Także w czwartek zapraszamy do naszego sanktuarium na czuwanie modlitewne Sursum Corda tj. Eucharystia, Uwielbienie i Uzdrowienie, które poprowadzi wspólnota modlitewna wraz z O. Pawłem Drobot z Krakowa. Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 19.00 i zakończenie Apelem o 21.00.

 4. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a potem Msza św. o Świętej Rodzinie. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00.
  [LI]W przyszłą niedzielę rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne dla dorosłych. Nauki będą głoszone na wszystkich Mszach św. w Sanktuarium Najśw. Rodziny.
 5. Dzisiaj przed kościołem zbierane są podpisy pod Europejską Inicjatywą Obywatelską „Mama, Tata i Dzieci”. Celem inicjatywy jest zebranie do 3 kwietnia 2017r. jednego miliona podpisów popierających projekt prawa gwarantującego, że w prawie UE „małżeństwo” będzie rozumiane jako związek kobiety i mężczyzny i odpowiednio do tego rozumiane będzie pojęcie „rodziny”. Projekt zawiera też gwarancje, że UE nie będzie wpływać na rozumienie małżeństw w prawie wewnętrznym państw członkowskich. Zachęcamy do podpisania, a także włączenia się w zbieranie podpisów na papierze i w Internecie.

  W dniach 25.06.- 8.07.2017 r. organizowana jest z naszej parafii kolonia dla dzieci i młodzieży w Sopocie. Koszt 850 zł. Zapisy i informacje u ks. Edwarda.

  W tym roku chcemy wykonać konserwację kamiennych stacji Drogi Krzyżowej oraz ogrodzenia wokół kościoła. Wzorem sprzed 26 laty poszukujemy chętnych, którzy chcieliby ufundować remont poszczególnych stacji. Koszt renowacji jednej stacji to 4 tys. zł. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  Przed kościołem można nabyć Baranki Caritas-u, z których ofiary przeznaczone są na pomoc dzieciom z ubogich rodzin. Za tydzień kiermasz ozdób wielkanocnych organizowany przez dzieci i rodziców ze Szkoły katolickiej im. św. Jana Pawła II.
 6. W nocy z 7/8 kwietnia organizowana jest Ekstremalna Droga Krzyżowa dla dorosłych. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 19.00 w naszym Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem, a zakończy Mszą św. o godz. 6.30 w sanktuarium MB w Ludźmierzu. Do przejścia 36 km. Drogą Papieską w nocy, w milczeniu, oddani medytacji, indywidualnie lub w małych grupkach. Po drodze według mapy i wyznaczonych miejsc zatrzymujemy się, aby w ciszy rozważać kolejne stacje Drogi krzyżowej i zmagając się z własnymi słabościami dojść do celu. A celem Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest moja przemiana i spotkanie z Bogiem. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii. Zachęcamy.
W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Helenę Basińską z ul. Słonecznej
+ Jerzego Muniaka z ul. Grunwaldzkiej
Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót