Ogłoszenia parafialne

2 Niedziela Wielkiego Postu 12.03.2017

Data: 11 marzec 2017, Sobota / Ilość wyświetleń: 1370

 1. Dzisiaj Droga Krzyżowa o godz. 14.00 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz.16.00. Po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie małżeństw, a w przyszłą niedzielę dzieci. Taca w dniu dzisiejszym przeznaczona jest na prace remontowe w naszej parafii. W tym roku chcemy rozpocząć konserwację kamiennych stacji Drogi Krzyżowej oraz ogrodzenia wokół kościoła. Jeśli są chętni, którzy wzorem sprzed 26 laty chcieliby ufundować remont któreś ze stacji to proszę o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 2. We wtorek wieczorem nabożeństwo do bł. Piotra Dańkowskiego, a w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30, a potem Msza św. zbiorowa w intencjach wspólnych za żywych i zmarłych z naszych rodzin.
 3. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a potem Msza św. o Bożym Miłosierdziu. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00.

 4. W sobotę wieczorem zapraszamy na Mszę św. w intencji Ks. Edwarda z okazji imienin.
 5. W zakrystii można nabyć Baranki Caritas-u, z których ofiary przeznaczone są na pomoc dzieciom z ubogich rodzin.

 6. Informujemy iż Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii dla dzieci i młodzieży będą od czwartej niedzieli wielkiego postu tj. 26 marca, natomiast dla dorosłych od piątej niedzieli tj. 2 kwietnia.
  Dzień skupienia dla członków Apostolstwa Dobrej Śmierci będzie w najbliższą sobotę 18 marca br. Zapisy w zakrystii.
  Ks.Mariusz organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 6-13 październik br. Spotkanie informacyjne we wtorek o godz. 19.30 w domu parafialnym.
  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 na Skibówkach informuje o rekrutacji dzieci do klasy 0 i I. Szczegóły na plakacie.
  Prośba do wszystkich kierowców korzystających z Parkingu przy kościele, aby pozostawiali swoje pojazdy na czas Mszy św. tylko na wyznaczonych w tym celu miejscach postojowych, a nie na drodze dojazdowej czy też przed oknami mieszkańców bloku. Niestety ilość miejsc wydzielonych do parkowania jest ograniczona, a pozostawione pojazdy w miejscach niedozwolonych blokują wyjazd oraz rodzą niepotrzebne konflikty.
W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
1. + Adama Stachowskiego z ul. Bogdańskiego
Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót