Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Adwentu

Data: 18 grudzień 2011, Niedziela / Ilość wyświetleń: 3725

 1. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które głosi ks. dr Andrzej Kukła proboszcz z Parafii MB Nieustającej Pomocy w Krakowie. Nauki rekolekcyjne głoszone są na wszystkich Mszach św. w kościele Najśw. Rodziny i w Starym Kościele na Pęksowym Brzyzku. W poniedziałek, we wtorek i w środę Msze św. z nauką ogólną o godz. 6:00, 8:30 i 19:00. Nauki dla dzieci w poniedziałek, wtorek i w środę o godz. 17:00. Młodzież zapraszamy w poniedziałek i wtorek na godz. 18:00 oraz w środę na godz. 17:00.
  Spowiedź św. będzie w środę 21.XII. od godz. 6:00 do 12:00 i od 15:00-17:00 i 17:30- 20:00.
  Zachęcamy do licznego udziału w rekolekcjach, jak i do skorzystania ze spowiedzi św., aby się godnie przygotować na Święta Bożego Narodzenia.
 2. W piątek 23 grudnia odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Bardzo prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub w kancelarii parafialnej do środy. Także w piątek o godz. 18:00 w Domu Parafialnym katecheza przed chrztem dziecka dla rodziców i chrzestnych.
 3. W sobotę Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. W kościele Najśw. Rodziny nie będzie Mszy św. o godz. 19:00, a zakończenie rorat będzie na Mszy św. o godz. 6:00.
  Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania wieczerzy wigilijnej w naszych domach oraz do pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów jak łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, czytanie fragmentu z Ewangelii Łukasza o narodzeniu Jezusa i wspólnego śpiewu kolęd. O godz. 23:30 odśpiewamy Jutrznię Bożonarodzeniową. O godz. 24:00 Pasterka zarówno w kościele Najśw. Rodziny jak i w Starym Kościele oraz w kaplicy na Gubałówce. Składka na Pasterce przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS.
 4. W niedzielę - UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. Porządek Mszy św. we wszystkich naszych kościołach w Boże Narodzenie jak i w drugi dzień świąt taki jak w każdą niedzielę.
 5. W drugi dzień świąt (św. Szczepana) nasza parafia będzie przeżywała zewnętrzną Uroczystość odpustową ku czci Najświętszej Rodziny (ponieważ pierwsza niedziela po Bożym Narodzeniu to już Nowy Rok). Sumę odpustową o godz. 11:00 odprawi J. Em. Ksiądz Kard. Stanisław Dziwisz. Serdecznie zapraszamy.
 6. Przy kościele rozprowadzane są świece Caritas-u, z których ofiary przeznaczone są na pomoc dzieciom z ubogich rodzin. Także młodzież z KSM-u rozprowadza sianko na stół wigilijny.
 7. Od wtorku 27 grudnia rozpoczynamy Wizytę Duszpasterską zwaną kolędą. Plan kolędy na pierwszy tydzień umieszczony jest w gablotce i w biuletynie "Echa spod Giewontu".


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Apolonię Zwitek z ul. Krupówki
+ Tadeusza Jarzynę z ul. Szkolnej


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót