Ogłoszenia parafialne

VII NIEDZIELA ZWYKŁA 19.02.2017

Data: 18 luty 2017, Sobota / Ilość wyświetleń: 1277

 1. Poniedziałek – wspomnienie bł. Hiacynty i Franciszka Marto, dzieci z Fatimy
  Środa – święto Katedry Św. Piotra, Apostoła
  Czwartek – wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika
 2. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, młodzież i dzieci przebywających na feriach zimowych i życzymy Wam dobrego wypoczynku. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławieństwo Dzieci, a za tydzień – Małżeństw i Rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.

 3. We wtorek spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci: Różaniec o godz. 18.30, a potem Msza św. We środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.

 4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza chrzcielna będzie w piątek o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.
 5. Parafia Najświętszej Rodziny w Zakopanem ogłasza nabór na rok szkolny 2017/18 do klas „0”, 1 i 7 oraz nabór uzupełniający do klas 2,3,4,5,6 do nowej Katolickiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej im św. Jana Pawła II w nowym budynku przy ul. Kościeliskiej. Zapewniamy atrakcyjne czesne, wysoki poziom nauczania, wychowanie w duchu wartości chrześcijańskich, naukę języka angielskiego 5 godz. tygodniowo, szeroką gamę zajęć dodatkowych, zespoły klasowe do 16 osób. Bliższe informacje można uzyskać na stronie parafialnej: swrodzina.net oraz w sekretariacie dotychczasowej Katolickiej Szkoły Podstawowej ul. Piłsudskiego 21, która wygasza swoją działalność. Spotkanie informacyjne dla zainteresowanych rodziców odbędzie się w przyszłą niedzielę 26 lutego o godz. 16.00 w sali teatralnej przy naszej parafii.
 6. Zbliża się 20 rocznica pobytu Jana Pawła II w „Księżówce” i na Podhalu. Wszyscy pamiętamy te wspaniałe chwile, które zapisały się głęboko w naszych sercach. Wyrazem dobrego przygotowania na przeżywanie tego jubileuszu niech będzie udział w rekolekcjach zamkniętych w „Księżówce”, w miejscu przebywania i modlitwy Ojca Świętego.
  Rekolekcje odbędą się w dniach 10 – 12.03.2017 r., a poprowadzi je Ks. prałat Henryk Zieliński z Warszawy, redaktor naczelny Tygodnika „Idziemy”. Zapisy przyjmuje recepcja „Księżówki”. Można zapisać się osobiście lub telefonicznie (w godzinach od 8.00 do 21.00) bądź mailowo. Rekolekcje rozpoczynają się w piątek wspólną kolacją i trwać będą do niedzieli, zakończone wspólnym obiadem.
  Ze względu na charakter mogą w nich uczestniczyć tylko osoby, które na ten czas zamieszkają w „Księżówce”. Rekolekcje są przeznaczone dla osób dorosłych i starszej młodzieży. Koszt: 200 zł od osoby.
 7. W piątek na ekrany polskich kin wszedł film „Zerwany Kłos” o męczeńskiej śmierci błogosławionej Karoliny Kózkówny. Film niesie przesłanie o sensie cierpienia, zwycięstwie miłości nad nienawiścią, a także wieść o tym, że wiara w Jezusa Chrystusa potrafi nieustannie odmieniać życie każdego z nas. Seanse w kinie Sokół, ul. Orkana do 26 lutego o godz. 13.15 i 15.00.
W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Zofię Matlak z ul. Kościeliskiej

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót