Ogłoszenia parafialne

5 Niedziela Zwykła 5.02.2017

Data: 4 luty 2017, Sobota / Ilość wyświetleń: 1438

 1. Dzisiaj – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy
  Poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i towarzyszy
  Wtorek – wspomnienie bł. Klary Szczęsnej, zakonnicy
  Piątek – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy
  Sobota - wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Lourdes
 2. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, młodzież i dzieci przebywających na feriach zimowych i życzymy Wam dobrego wypoczynku.

 3. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca odprawimy Adorację Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o godz. 17.00 będzie Godzina Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem. Także dziś po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie rodzin, a w przyszłą niedzielę błogosławienie małżeństw.[/LI]
 4. We wtorek nabożeństwo do Św. Michała Archanioła i po Mszy św. wieczornej możliwość przyjęcia szkaplerza (będziemy gościć Ks. Roberta z Miejsca Piastowego, który wygłosi do nas okolicznościowe kazanie). W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30, a w czwartek nabożeństwo i Msza św. wieczorna o świętym Janie Pawle II. Po Mszy św. ucałowanie relikwii.
 5. W sobotę we wspomnienie NMP z Lourdes obchodzić będziemy po raz XXV Światowy Dzień Chorego. Wszystkich chorych i osoby w starszym wieku zapraszamy do naszego sanktuarium na Mszę św. o godz. 12.00, podczas której będzie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. Od godz. 11.30 będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi św. Prosimy rodziny jak i sąsiadów o pomoc w przywiezieniu do kościoła chorych i starszych. Do Sakramentu Namaszczenia mogą przystąpić także osoby, które czują się dziś dobrze, ale są już po siedemdziesiątce.

 6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza chrzcielna będzie w piątek o godz. 18.00 w Domu Parafialnym. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna.
W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Anielę Bafia z ul. Droga na Szymaszkową
+ Jana Kubowicz z ul. Ubocz
+ Agnieszkę Bar z Al. 3 Maja
+ Jerzego Mozoła z ul. Zborowskiego

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót