Ogłoszenia parafialne

4 Niedziela Zwykła 29.01.2017

Data: 29 styczeń 2017, Niedziela / Ilość wyświetleń: 1614

 1. Wtorek – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera, patrona wychowawców
  • Czwartek – Święto Ofiarowania Pańskiego
  • Piątek – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika
 2. Serdecznie witamy nowego Metropolitę Krakowskiego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego ​i wspieramy Jego pasterską posługę modlitwą zanoszoną do Jezusa przez przyczynę Najświętszej ​Maryi Panny i św. Józefa.
  ​Witamy także w naszym Sanktuarium Najświętszej Rodziny wszystkich gości, wczasowiczów, ​młodzież i dzieci ​rozpoczynających ferie zimowe i życzymy Wam dobrego wypoczynku.
  ​Dzisiaj na Mszy św. o godz. 15.00 będziemy modlić się w intencji rodzin odwiedzonych z wizytą ​duszpasterską, a potem zapraszamy na spotkanie opłatkowe w Domu Parafialnym. Także po Mszy ​św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie wczasowiczów i turystów, a w przyszłą niedzielę ​błogosławienie Rodzin. Nieszpory Niedzielne o godz. 18.30
 3. We czwartek święto Ofiarowania Pańskiego zwane u nas świętem Matki Boskiej Gromnicznej. ​Msze św. w tym dniu o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 15.00, 17.00 i 19.00. W Starym Kościele
  ​o godz. 8.00 i w kaplicy na Gubałówce o godz. 11.30. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. ​Święto Ofiarowania Pańskiego jest obchodzone w Polsce także jako Dzień Życia Konsekrowanego. ​Będziemy modlić się w intencji sióstr, których domy zakonne ​znajdują się na terenie naszej parafii. ​Taca w tym dniu przeznaczona będzie na klasztor Sióstr Karmelitanek przy ul. Kościelnej.
 4. W tym tygodniu przypada 1-y piątek miesiąca. Spowiedź św. w czwartek podczas Mszy świętych ​oraz w piątek od godz. 15.00. W czwartek wieczorem modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. ​W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. W sobotę po mszy św. o 15.00 zmianka tajemnic ​różańcowych. Także w tym tygodniu pójdziemy do chorych z posługą kapłańską.
 5. W przyszłą niedzielę w Starym Kościele Msza św. o godz. 10.00 w oprawie góralskiej.
 6. W dniach 21-26 września 2017r. organizujemy Jubileuszową pielgrzymkę ze Skalnego Podhala do ​Fatimy z racji 100-lecia Objawień Matki Bożej. W czasie tej pielgrzymki 24 września tj. w ​niedzielę zostanie przekazany do Sanktuarium w Fatimie dar z naszej Ojczyzny w postaci pięknej ​Monstrancji -”Niewiasty Eucharystii”. Pragnących udać się w tej pielgrzymce do Fatimy prosimy
  ​o zgłoszenie się w kancelarii z wpłatą zaliczki w wysokości 500 zł do dnia 2 lutego b.r.. ​Szczegółowy program można otrzymać w zakrystii.
  ​Także w dniach 22-28 kwietnia 2017r. organizowana jest pielgrzymka osób niepełnosprawnych i ich rodzin do Rzymu. Koszt 1550zł. Szczegółowe informacje można uzyskać u Ks. Edwarda.
​W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
​1. + Marię Gąsienica-Kościelny z ul. Za Strugiem
​Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót