Ogłoszenia parafialne

3 Niedziela Zwykła 22.I.2017

Data: 21 styczeń 2017, Sobota / Ilość wyświetleń: 1430

 1. Wtorek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, b-pa i doktora Kościoła, patrona dziennikarzy
  Środa – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła
  Czwartek - wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa
  Piątek – wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa
  Sobota – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora kościoła
 2. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, młodzież i dzieci rozpoczynających ferie zimowe i życzymy Wam dobrego wypoczynku. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie Małżeństw i Rodzin oczekujących potomstwa oraz modlących się o potomstwo, a w przyszłą niedzielę błogosławienie wczasowiczów i turystów.
  Dzisiaj po Mszy św. wieczornej (ok. godz. 20.00) zapraszamy na koncert „Noc nad Betlejem” w wykonaniu Niki Lubowicz połączony z promocją płyty w ramach VIII Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych 'Dobrze ześ sie Jezu pod Giewontem zrodziył'. Gościem specjalnym będzie Sebastian Karpiel-Bułecka.Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy.
 3. We wtorek wieczorem nabożeństwo do św. Joanny Beretty Molla, a w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 4. Hospicjum Jezusa Miłosiernego zaprasza chorych i ich rodziny na Mszę św. do Starego kościoła przy ul. Kościeliskiej w czwartek – 26 stycznia o godz. 17.00. Po Mszy św. spotkanie w sali Domu Parafialnego.
 5. W niedzielę 29 stycznia br. zapraszamy wszystkie grupy dzieci, młodzieży i osób dorosłych działające przy naszym Sanktuarium na spotkanie opłatkowe, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 15.00.
 6. W tym tygodniu kończymy Wizytę Duszpasterską zwaną kolędą. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę, rozmowę i złożone ofiary. Jeśli Kogoś w wyznaczonym czasie nie było w domu można dzisiaj zgłosić dodatkową kolędę w zakrystii. Msza św. o Boże błogosławieństwo w rodzinach, które odwiedziliśmy będzie odprawiona w niedzielę 29 stycznia 2017 r. o godz. 15.00.
 7. W dniach 21-26 września 2017r. organizujemy Jubileuszową pielgrzymkę ze Skalnego Podhala do Fatimy z racji 100-lecia Objawień Matki Bożej. W czasie tej pielgrzymki 24 września tj. w niedzielę zostanie przekazany do Sanktuarium w Fatimie dar z naszej Ojczyzny w postaci pięknej Monstrancji - ”Niewiasty Eucharystii”. Pragnących udać się w tej pielgrzymce do Fatimy prosimy o zgłoszenie się w kancelarii z wpłatą zaliczki w wysokości 500 zł do dnia 2 lutego b.r.. Szczegółowy program można otrzymać w zakrystii.
  Także w dniach 22-28 kwietnia 2017r. organizowana jest pielgrzymka osób niepełnosprawnych i ich rodzin do Rzymu. Koszt 1550zł. Szczegółowe informacje można uzyskać u Ks. Edwarda.
 8. W poniedziałek 23 stycznia br. o godz. 19.00 w Domu Parafialnym będzie mierzenie dzieci z klas 3do liturgicznych strojów komunijnych.
W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
1. + Józefa Witas z Alei 3 Maja
Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót