Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Zwykła - 15.01.2017

Data: 14 styczeń 2017, Sobota / Ilość wyświetleń: 1423

 1. Wtorek – wspomnienie św. Antoniego, opata
  Czwartek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
  Sobota – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
 2. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, młodzież i dzieci rozpoczynających ferie zimowe i życzymy Wam dobrego wypoczynku.

 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie dzieci, a w przyszłą niedzielę - Małżeństw i Rodzin oczekujących potomstwa oraz modlących się o potomstwo.
 4. We wtorek spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci: Różaniec o godz. 18.30, a potem Msza św. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30, a w piątek o godz. 15.00 Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 5. W czwartek imieniny Ks. Mariusza Słoniny wikariusza, zapraszamy na Mszę św. wieczorną o godz. 19.00 w Jego intencji.
 6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza przed chrztem dziecka odbędzie się w piątek 20 stycznia br. o godz. 18.00.
 7. Polskie Stowarzyszenie na rzecz osób z Upośledzeniem Umysłowym serdecznie zaprasza na XXXII Jasełka w wykonaniu grupy teatralnej „Sabliki” dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30.

 8. W dniach 22-26 września 2017r. organizujemy Jubileuszową pielgrzymkę ze Skalnego Podhala do Fatimy z racji 100-lecia Objawień Matki Bożej. W czasie tej pielgrzymki 24 września tj. w niedzielę zostanie przekazany do Sanktuarium w Fatimie dar z naszej Ojczyzny w postaci pięknej Monstrancji -”Niewiasty Eucharystii”. Pragnących udać się w tej pielgrzymce do Fatimy prosimy o zgłoszenie się w kancelarii z wpłatą zaliczki w wysokości 500 zł do dnia 2 lutego b.r.. Szczegóły i program będą podane na wspólnym spotkaniu.
  Także w dniach 22-28 kwietnia 2017r. organizowana jest pielgrzymka osób niepełnosprawnych i ich rodzin do Rzymu. Koszt 1550zł. Szczegółowe informacje można uzyskać u Ks. Edwarda.
W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Ewę Gąsienica-Kaspruś z ul. Strążyskiej
+ Siostrę Izabellę Ludwikę Bryja, serafitkę z ul. Gładkie
+ Władysławę Budzyńską z ul. Weteranów Wojny
+ Czesławę Chyc z Bilinówki
+ Zofię Stopka z ul. Droga na Wierch
Polećmy je Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót