Ogłoszenia parafialne

III Niedziela Adwentu "Gaudete"

Data: 11 grudzień 2011, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2662

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Wtorek - wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
  - Środa - wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora kościoła
 2. Dzisiaj Nieszpory niedzielne o godz. 18:30. Taca w dniu dzisiejszym przeznaczona jest na ogrzewanie. Zakończyliśmy pierwszy etap prac związanych z wykonaniem ogrzewania, drugi etap (wykonanie kanałów i doprowadzenie ciepła pod chór) rozpoczniemy po feriach zimowych.
 3. Msza św. z okazji rocznicy wprowadzenia stanu wojennego odbędzie się 13 grudnia o godz. 18:00 w kościele na Bystrem. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie.
 4. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18:30.
  W piątek wieczorem zapraszamy na Mszę św. i Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 5. W przyszłą niedzielę tj. 18.XII. w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 9:30, natomiast młodzież niech przyjdzie na godz. 11:00. Na pozostałych Mszach św. zarówno w Kościele Najśw. Rodziny jak i w Starym Kościele nauki ogólne dla wszystkich.
  W poniedziałek, we wtorek i w środę Msze św. z nauką ogólną o godz. 6:00, 8:30 i 19:00. Nauki dla dzieci w poniedziałek, wtorek i w środę o godz. 17:00.
  Młodzież zapraszamy w poniedziałek i wtorek na godz. 18:00.
  Spowiedź św. będzie w środę 21.XII. od godz. 6:00 do 12:00 i od 15:00 do 20:00.
  Zachęcamy do licznego udziału w rekolekcjach, które są przygotowaniem do godnego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia, jak i do spowiedzi w środę, aby nie stać potem w długich kolejkach do konfesjonału.
 6. W piątek 23 grudnia odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Bardzo prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Chodzi o chorych, do których nie chodzimy w I piątki czy I soboty miesiąca.
 7. Informujemy iż w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia będzie udzielany sakrament Chrztu św., dlatego prosimy Rodziców, którzy planują w tym dniu Chrzest dziecka o zgłaszanie się w kancelarii.
 8. Przy kościele rozprowadzane są świece Caritas, z których ofiary przeznaczone są na pomoc dzieciom z ubogich rodzin. Także młodzież z naszego KSM-u sprzedaje kartki świąteczne.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Krystynę Popiela z Al. 3-go Maja
+ Przemysława Staniszewskiego z ul. Kościelnej
+ Janusza Pennara z ul. Nowotarskiej
+ Krystynę Klimecką z Al. 3-go Maja
+ Stanisławę Kasprzyk z Osiedla Kasprusie
+ Kazimierza Gądka z ul. Juliusza Zborowskiego
+ Wiesławę Radzicką z ul. Orkana
+ Apolonię Zwitek z ul. Krupówki


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót