Ogłoszenia parafialne

Niedziela w Oktawie Narodzenia Pańskiego - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi - 01.01.2017

Data: 31 grudzień 2016, Sobota / Ilość wyświetleń: 1904

 1. Poniedziałek – wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła
  Piątek – Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli)
  Niedziela – Święto Chrztu Pańskiego

 2. Dzisiaj w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, a zarazem w pierwszy dzień Nowego Roku przypada 50 Światowy Dzień Pokoju. Módlmy się, aby na całym świecie panowała zgoda i pokój, prośmy także o pojednanie w naszym parlamencie. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca odprawimy Adorację Najświętszego Sakramentu. Dziś o godz. 18.30 nabożeństwo do Św. Rodziny.

 3. Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców zaprasza wszystkich nauczycieli w poniedziałek 2 stycznia na Mszę św. o godz. 19.00 i spotkanie formacyjne w sali Domu Parafialnego.

 4. We wtorek o godz. 18.30 nabożeństwo do św. Michała Archanioła i możliwość przyjęcia szkaplerza po Mszy św. wieczornej. W środę wieczorem nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w czwartek modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

 5. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego - święto obowiązkowe, dlatego Msze św. w naszych kościołach odprawimy w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy z naszego sanktuarium Najświętszej Rodziny do Starego Kościoła Tatrzański Orszak Trzech Króli. Po Mszy św. o godz. 15.00 będzie koncert kolęd góralskich młodzieżowego zespołu „9-siył” występującego w programie telewizyjnym Ziarno.

 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, dlatego dla tych, którzy nie wytrwali w stanie łaski uświęcającej będzie okazja do spowiedzi w czwartek od 15.00 do 19.30 i w piątek podczas Mszy św. w kościele Najśw. Rodziny.

 7. W niedzielę 8 stycznia (Niedziela Chrztu Pańskiego) będzie udzielany sakrament chrztu św.. Katecheza chrzcielna w piątek 6 stycznia 2017r. o godz. 18.00 w Domu Parafialnym. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na prace remontowe w naszym kościele.

 8. W piątek w uroczystość odpustową zainicjowaliśmy odsłanianie figur świętej Rodziny w głównym ołtarzu. Od tej pory codziennie odsłanianie będzie o godz. 6.30, a zasłonięcie po Mszy św. wieczornej. Natomiast w niedzielę i święta obowiązujące będzie dodatkowo po Mszy św. o 12.30 zasłonięcie, a przed Mszą św. o godz. 15.00 odsłonięcie. Ofiary składane podczas Mszy św. z godz. 15.00 będą przeznaczone na koszty związane z automatyką zasłaniania oraz z przygotowywanym zabezpieczeniem monstrancji do wystawienia Najsw. Sakramentu w głównym ołtarzu.

 9. Informujemy iż Ks. Kard. Stanisław Dziwisz odznaczył tytułem kanonika E.C naszego wikariusza Ks. Mariusza Słoninę oraz Ks. Waldemara Szlachtę, rodaka pracującego na Ukrainie. Serdecznie im gratulujemy.

 10. Informujemy iż Bożonarodzeniowa Wieczernia dla wiernych z Prawosławia będzie odprawiona przez Ks. Jarosława Antosiuka w piątek 6 stycznia 2017r. o godz. 16.00 w Starym Kościele.

 11. W dniu dzisiejszym przy wyjściu z kościoła będą stali ministranci z koszami cukierków „bożekrówki”, którymi prosimy się poczęstować. Niech słodycz krówek osłodzi Wam Siostry i Bracia początki Nowego Roku 2017, a sentencje mądrych i świętych osób staną się osobistymi życzeniami w nowym roku.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
1. + Wiktorię Obtułowicz z ul. Orkana
2. + Józefa Matusik z ul. Droga do Daniela
Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”
Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót