Ogłoszenia parafialne

25 XII - Niedziela, Uroczystość Narodzenia Pańskiego.

Data: 24 grudzień 2016, Sobota / Ilość wyświetleń: 1945

 1. Poniedziałek – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika
  Wtorek – święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty
  Środa – święto Świętych Młodzianków, męczenników
  Piątek – święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa
  Sobota – Wspomnienie św. Sylwestra I, papieża
  Niedziela – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (Nowy Rok)
 2. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Bożego Narodzenia. Wszystkim naszym
  Parafianom jak i Gościom składamy najlepsze życzenia: „Niech Nowonarodzone Dziecię ześle wszelkie potrzebne łaski, obdarzy zdrowiem i pokojem, pomnoży wszelkie dobro i umocni w Was wiarę, nadzieję i miłość”.
  Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
 3. Jutro święto św. Szczepana, porządek Mszy św. we wszystkich naszych kościołach
  taki jak w każdą niedzielę.Taca z tego dnia przeznaczona jest na UPJPII.
 4. W piątek nasza parafia będzie przeżywała Uroczystość odpustową ku czci Najświętszej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi J. Em. Ksiądz Kard. Stanisław Dziwisz. Po sumie Ks. Kardynał będzie błogosławił dzieci. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnego świętowania i zyskiwania w tym dniu łask związanych z odpustem w Sanktuarium Najświętszej Rodziny. Porządek Mszy św. w kościele sanktuaryjnym w piątek taki jak w niedzielę (nie będzie tylko mszy św. o godz. 12.30). W Starym Kościele msza św. o godz. 8.00.

 5. W sobotę ostatni dzień roku kalendarzowego 2016. Zapraszamy na Nieszpory z suplikacjami o godz. 18.30 oraz na Mszę św. dziękczynno-przebłagalną z okolicznościowym kazaniem o godz. 19.00. Także o północy będzie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku 2017.
  Nabożeństwa w tym tygodniu: we wtorek o godz. 18.45 nabożeństwo do św. Joanny Beretty Molla, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w czwartek o godz. 17.00 Msza św. w Starym Kościele dla Hospicjum Jezusa Miłosiernego.
 6. W czwartek 29 grudnia br. Wspólnota Młodego Misjonarza wyruszy w ramach akcji „Kolędnicy misyjni” do domów na Gubałówce. Dzieci śpiewając kolędy będą zbierać ofiary na pomoc misjonarzom z naszej Archidiecezji. Za życzliwe przyjęcie dzieci i ofiarność serdecznie dziękuję.
  6. Od wtorku 27 grudnia rozpoczynamy Wizytę Duszpasterską zwaną kolędą. Proszę przygotować stół nakryty białym obrusem, świece, kropidło i wodę święconą. Jeśli jest to możliwe niech zgromadzi się cała rodzina.
W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej Wspólnoty:
1. + Andrzeja Mruk z os. Kasprusie
2. + Jana Jaskulskiego z ul. Na Wilcznik
3. + Irenę Langer z ul. Krupówki
4. + Zbigniewa Smoleńskiego z Walowej Góry
Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót