Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Adwentu 18.12.2016

Data: 17 grudzień 2016, Sobota / Ilość wyświetleń: 2538

 1. Dzisiaj gościmy w naszym sanktuarium O. Stanisława Mańskiego, kapucyna pracującego na Ukrainie, który poprzez głoszone nauki przygotowuje nas do sakramentu pokuty. Spowiedź będzie w środę, w czwartek i piątek 21- 23 grudnia od godz. 15.00-16.30; 17.00-19.30 oraz w piątek 23 grudnia 6.00-10.00. W sobotę 24 grudnia spowiedź od 6.00 do 10.30. O. Stanisław dziś po Mszach św. będzie prosił o ofiary na pomoc dla swoich parafian na Ukrainie.
  Nieszpory niedzielne o godz. 18.30. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie dzieci, a za tydzień błogosławienie Małżeństw i Rodzin oczekujących potomstwa oraz modlących się o potomstwo.
  We wtorek spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci: o godz. 18.30 Różaniec, o 19.00 Msza św.
  W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  W piątek 23 grudnia pójdziemy do chorych z posługą kapłańską. Chodzi o chorych, do których nie chodzimy z okazji pierwszego piątku. Zgłoszenia w zakrystii.

 2. W sobotę Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. W kościele Najśw. Rodziny nie będzie Mszy św. o godz. 19.00 natomiast będzie Msza św. o godz. 15.00. Zakończenie rorat będzie na Mszy św. o godz. 6.00. Po roratach będzie można zabrać do domu Betlejemskie światło pokoju.
  Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania wieczerzy wigilijnej w naszych domach oraz do pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów jak łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, czytanie fragmentu z Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Jezusa i wspólnego śpiewu kolęd. O północy Pasterka zarówno w kościele sanktuaryjnym Najśw. Rodziny jak i w Starym Kościele MB Częstochowskiej oraz w kaplicy na Gubałówce. Składka na Pasterce przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia SOS.
 3. UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO w tym roku wypada w niedzielę, porządek Mszy św. we wszystkich naszych kościołach w Boże Narodzenie jak i w drugi dzień świąt taki jak w każdą niedzielę.
 4. Informujemy iż uroczystość odpustowa ku czci NAJŚWIĘTSZEJ RODZINY będzie obchodzona w piątek 30 grudnia br. a sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi J. Em. Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz.
 5. Przed kościołem rozprowadzane są świece Caritas-u, z których ofiary przeznaczone są na pomoc dzieciom z ubogich rodzin. Także młodzież z KSM-u rozprowadza sianko na stół wigilijny.
 6. Ogłoszenie społeczne: Urząd Miasta Zakopane zaprasza na ostatnie spotkanie informacyjne dla mieszkańców Zakopanego, którzy chcą skorzystać z dofinansowania i wymienić stary piec węglowy na ekologiczne źródło ogrzewania. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 19 grudnia o godz. 17.30 w Urzędzie Miasta Zakopane. Urząd informuje również, że termin składania wniosków o dotację został przedłużony do najbliższego piątku 23 grudnia.
Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót