Ogłoszenia parafialne

III Niedziela Adwentu 11.12.2016

Data: 10 grudzień 2016, Sobota / Ilość wyświetleń: 1431

 1. Wtorek - wspomnienie Św. Łucji, dziewicy i męczennicy
  Środa – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

 2. 8 grudnia 2016r. Ojciec Święty Franciszek mianował nowego Arcybiskupa Metropolitę Krakowskiego. Został nim Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski, dotychczasowy Arcybiskup Metropolita Łódzki. (oświadczenie Kard. Stanisława Dziwisza).

 3. Msza św. roratnia w naszym kościele jest odprawiana w niedzielę o godz. 6.30, natomiast w dni powszednie o godz. 6.00 i dla dzieci (od poniedziałku do piątku) o godz. 17.00.
  Nieszpory niedzielne o godz. 18.30. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławieństwo Małżonków, a za tydzień błogosławienie Dzieci.
  Dzisiejsza taca przeznaczona jest na inwestycje w naszym kościele.

 4. W tym tygodniu: we wtorek wieczorem nabożeństwo do bł. ks. Piotra Dańkowskiego, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, natomiast w piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św. o Miłosierdziu Bożym oraz rozpoczęcie nowenny do Dzieciątka Jezus.

 5. OO. Bernardyni z Parafii św. Antoniego na Bystrem zapraszają we wtorek 13 grudnia o godz. 17.00 na uroczystości upamiętniające ofiary stanu wojennego i męczeńską śmierć bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. O godz. 17.00 – odsłonięcie tablicy i różaniec, o godz. 18.00 - Msza św.

 6. Przed kościołem kiermasz ozdób świątecznych, które zostały wykonane przez uczniów z pomocą nauczycieli i rodziców Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Zakopanem w ramach zajęć dodatkowych. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby Szkoły. Także młodzież z KSM-u rozprowadza kartki świąteczne i sianko na stół wigilijny.
  Świece Caritasu „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” można nabyć w zakrystii.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej Wspólnoty:
1. + Zofię Kulig z ul. Nowotarskiej
2. + Bronisławę Krupską z os. Łukaszówki
3. + Władysławę Maślanka z ul. Za Strugiem
4. + Danutę Murawską z os. Kasprusie
Polećmy je Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”
Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót