Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Adwentu 4.12.2016

Data: 3 grudzień 2016, Sobota / Ilość wyświetleń: 1494

 1. Dzisiaj – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy
  Wtorek - wspomnienie Św. Mikołaja, biskupa
  Środa – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
  Czwartek - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
 2. Zachęcamy do uczestnictwa w Roratach. Msza św. roratnia w naszym kościele jest odprawiana w niedzielę o godz. 6.30, natomiast w dni powszednie o godz. 6.00 i po południu dla dzieci o godz. 17.00 (od poniedziałku do piątku). Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca odprawimy Adorację Najśw. Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie Rodzin, a w przyszłą niedzielę błogosławienie małżeństw. Nieszpory niedzielne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 18.30. Dzisiejsza niedziela to dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie dlatego przed kościołem zbiórka do puszek na ten cel.
 3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Duszpasterstwa Nauczycieli i Wychowawców. We wtorek o godz. 18.30 nabożeństwo do Św. Michała Archanioła, a po Mszy św. wieczornej możliwość przyjęcia szkaplerza. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 4. W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w tym dniu zostaną odprawione o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 11.00 oraz po południu o godz. 15.00; 17.00 i 19.00. Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy Rodziców i Dzieci przygotowujące się do I-ej Komunii św. Będzie poświęcenie medalików. W Starym Kościele Msza św. o godz. 8.00, a w kaplicy na Gubałówce o godz. 16.00.
 5. W niedzielę 11 grudnia br. Msza św. chrzcielna o godz. 12.30. Katecheza przed chrztem dziecka będzie w piątek o godz. 18.00 w Domu Parafialnym. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na prace inwestycyjne w naszej parafii.Także w przyszłą niedzielę zapraszamy na kiermasz ozdób świątecznych, które zostały wykonane przez uczniów z pomocą nauczycieli i rodziców Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Zakopanem w ramach zajęć dodatkowych. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby Szkoły.

 6. Przed kościołem młodzież rozprowadza świece Caritasu „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej Wspólnoty:
1. + Krystynę Rajca z ul. Orkana
Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”
Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót