Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Adwentu

Data: 4 grudzień 2011, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2490

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Wtorek - wspomnienie św. Mikołaja, biskupa
  - Środa - wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora kościoła
  - Czwartek - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
 2. Dzisiaj dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiary składane do puszek przed kościołem przeznaczone są na ten cel.
  Zachęcamy do uczestnictwa w Roratach. Msza św. roratnia w naszym kościele jest odprawiana w niedzielę o godz. 6:30, natomiast w dni powszednie o godz. 6:00 i po południu dla dzieci o godz. 17:00. Dziś Nieszpory niedzielne o godz. 18:30.
 3. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18:30.
 4. We czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, święto obowiązkowe pomimo dnia pracy. Msze św. w tym dniu zostaną odprawione o godz. 6:30, 8:00, 9:30 i 11:00 oraz po południu o godz. 17:00 i 19:00. Na Mszę św. o godz. 17:00 zapraszamy dzieci klas II i ich rodziców. W czasie Mszy św. zostaną poświęcone medaliki. W Starym Kościele Msza św. o godz.8:00, a w kaplicy na Gubałówce o godz. 16:00.
 5. Katolickie Stowarzyszenie Rodzin zaprasza wszystkich członków i sympatyków na Mszę św. w sobotę 10.XII.br. o godz. 16:00. Po Mszy św. spotkanie w Domu Parafialnym.
 6. W przyszłą niedzielę 11 grudnia br. Msza św. chrzcielna o godz. 12:30. Katecheza przed chrztem dziecka będzie w piątek 9.XII. o godz. 18:00 w Domu Parafialnym.
  Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na wykonanie ogrzewania w naszym kościele. Jest bardzo prawdopodobne, iż w tym tygodniu zakończymy pierwszy etap prac remontowych i na następną niedzielę uruchomimy nowe ogrzewanie nadmuchowe z przyłącza geotermalnego.
 7. Informujemy i zapraszamy wszystkich na Rekolekcje adwentowe, które odbędą się od 4 Niedzieli Adwentu tj. w dniach 18-21 XII. 2011r. Szczegółowy plan Rekolekcji wywieszony jest w gablocie.
 8. Przy kościele rozprowadzane są świece Caritas, z których ofiary przeznaczone są na pomoc dzieciom z ubogich rodzin. Zachęcamy do ofiarności na ten cel. Także młodzież z naszego KSM-u sprzedaje kartki świąteczne, z których dochód przeznaczony jest na ich cele statutowe. W związku ze wspomnieniem św. Ambrożego (w środę) - patrona pszczelarzy, również dzisiaj można nabyć prawdziwy miód z gospodarstwa pasiecznego „Dolina Tatr” państwa Sikoń z Białego Dunajca.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Marię Jakubczak z ul. 3-go Maja
+ Piotra Dunin-Mieczyńskiego z Bilinówki


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót