Ogłoszenia parafialne

XXXII Niedziela Zwykła 6.11.2016

Data: 5 listopad 2016, Sobota / Ilość wyświetleń: 2097

 1. Środa – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej (święto)
  Czwartek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża
  Piątek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; Narodowe Święto Niepodległości
  Sobota – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
 2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, zamiast kazania odprawimy adorację Najświetszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie rodzin, a za tydzień – małżeństw. Także dzisiaj po Mszy św, o godz. 17.00 będzie Godzina Uwielbienia połączona z modlitwą za zmarłych.
 3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Duszpasterstwa Nauczycieli i Wychowawców. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30, a w czwartek nabożeństwo i Msza św. wieczorna o świętym Janie Pawle II. Po Mszy św. ucałowanie relikwii.
 4. W czwartek rozpoczynamy nowennę przed Jubileuszowym Aktem przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Nowennę będziemy odprawiać od 10-18 listopada przed Mszą św. o godz. 15.00. W związku z uroczystościami Intronizacyjnymi w dniu 19 listopada w Łagiewnikach z naszej parafii organizowany jest wspólny wyjazd w tym dniu o godz. 8.00. Zapisy w zakrystii. Koszt 20 zł.
 5. W piątek Narodowe Święto Niepodległości. Główne uroczystości w Zakopanem rozpoczną się Mszą św. w intencji Ojczyzny w Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach o godz. 12.00. O godz. 17.00 nastąpi druga część uroczystości na cmentarzu przy ul. Nowotarskiej przy Kwaterze Legionowej połączona z odsłonięciem drugiej tablicy legionistów, modlitwą za poległych w obronie Ojczyzny i złożeniem wiązanek kwiatów. Z racji szczególnego charakteru tego dnia metropolita krakowski ks. kard. Stanisław Dziwisz udziela dyspensy od powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych i zachowania dnia pokuty. W naszym sanktuarium Msza św. w intencji Ojczyzny będzie sprawowana o godz. 15.00, a w intencji Ks. Marcina – wikariusza z okazji imienin o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.
 6. W przyszłą niedzielę 13 listopada nastąpi zamknięcie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia w diecezjach i kościołach jubileuszowych. W naszym kościele uroczystość zamknięcia będzie miała miejsce na Mszy św. o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy na to niezwykłe wydarzenie.
 7. Organista Pan Wojciech rozpoczął roznoszenie opłatków do naszych domów i mieszkań. Proszę o życzliwe przyjęcie od Niego poświęconych opłatków. Pielęgniarki Stacji Opieki Caritas w Zakopanem zapraszają na bezpłatne badanie cukru w niedzielę 13.11.2016r. w godzinach od 7.15 do 11.00 w budynku Stacji Caritas. Trzeba być na czczo i mieć ze sobą dowód osobisty.
  Wspólnota Młodego Misjonarza składa serdecznie podziękowanie za złożone ofiary na pomoc misyjną dzieciom w Kamerunie. Ofiara wyniosła 1615zł.W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na prace inwestycyjne w naszej parafii.
  Ks. Kard. Stanisław Dziwisz i Ks. Bp Grzegorz Ryś serdecznie zapraszają młodzież na spotkania po ŚDM. Najbliższe odbędzie się 13 listopada w Tauron Arenie Kraków pod hasłem „Bóg liczy na Ciebie!”, połączone z koncertem dziękczynno-uwielbieniowym. Z naszej parafii organizowany jest wspólny wyjazd. Koszt 20 zł. Zgłoszenia i zapisy u siostry Grażyny lub w zakrystii.

+ Jana Kubowicza z ul. Kościelnej
+ Adama Maślankę z ul. Za Strugiem
+ Wojciecha Sucheckiego z ul. Nowotarskiej
+ Wiesławę Gąsienica-Wawrytko z ul. Zborowskiego
Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót