Ogłoszenia parafialne

XXX Niedziela Zwykła 23.10.2016

Data: 22 październik 2016, Sobota / Ilość wyświetleń: 1864

 1. Piątek – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
  Niedziela – Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego

 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie Małżeństw i Rodzin oczekujących potomstwa oraz modlących się o potomstwo, a za tydzień błogosławienie Pielgrzymów i Turystów.
  Dzisiaj przypada w Kościele Światowy Dzień Misyjny. Z tej racji Wspólnota Młodego Misjonarza zaprasza już tradycyjnie na bazar misyjny w sali domu parafialnego po Mszach św. od godz. 9.30-13.30. Będzie można wesprzeć materialnie dzieła misyjne podejmowane przez siostry pallotynki w Kamerunie.
  Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe dla dzieci o godz. 16.30 i dla wszystkich o godz. 18.30.
 3. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30. Podhalańskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych – Hospicjum Jezusa Miłosiernego zaprasza na Mszę św. do Sanktuarium Najświętszej Rodziny w czwartek 27.X. o godz. 15.00.
 4. W piątek zakończenie nabożeństw różańcowych dla dzieci.
  W sobotę o godz. 15.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych Kurierów Tatrzańskich – bohaterów Tatrzańskich Szlaków.
 5. W przyszłą niedzielę 30 października br. w kaplicy na cmentarzu przy ul. Nowotarskiej o godz. 14.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych spoczywających na naszych cmentarzach.
  W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. na cmentarzu będą odprawiane o godz. 10.00, 11.00, 12.00 i 15.00. W dzień Zaduszny Msze św. o godz. 10.00 i 11.00.

 6. Przyjmujemy na wypominki roczne lub listopadowe za dusze naszych bliskich zmarłych. Karteczki na wypominki wystawione są na półce przy prasie katolickiej.
 7. Ks. Bp Grzegorz Ryś serdecznie zaprasza młodzież, która w jakikolwiek sposób uczestniczyła lub pomagała w ŚDM na spotkania po ŚDM. Najbliższe odbędzie się 28 października w Tauron Arenie Kraków (szczegóły na plakacie w gablotce). Z naszej parafii jest organizowany wspólny wyjazd na drugie takie spotkanie w dniu 13 listopada br. pod hasłem „Bóg liczy na Ciebie!”, połączone z koncertem dziękczynno-uwielbieniowym transmitowanym przez TVP1 . Koszt wyjazdu 20 zł. Wyjazd o godz. 7.00 z parkingu na Łukaszówkach. Zgłoszenia i zapisy u siostry Grażyny.

 8. Dnia 5 listopada organizowana jest pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej na dróżki za zmarłych. Zapisy na pielgrzymkę w parafii Św. Antoniego na Bystrem. Bliższe informacje można otrzymać pod numerem telefonu 18/2012692.
 9. W czwartek wieczorem zmarł Ks. Tadeusz Adamaszek były wikariusz naszej parafii. Pogrzeb będzie w czwartek 27.X.16r. o godz. 11.00 w kościele w Bestwinie, diec. Bielsko-Żywiecka. Chętni na wyjazd niech zgłoszą się w zakrystii, będzie bus.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Apolonia Murzyn z ul. Łukaszówki
+ Janina Ledwochowska z ul. Łukaszówki
+ Lidia Markowska z ul. Za Strugiem
Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót