Ogłoszenia parafialne

XXIX Niedziela Zwykła 16.10.2016

Data: 15 październik 2016, Sobota / Ilość wyświetleń: 1433

 1. Poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  Wtorek – święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona służby zdrowia
  Środa - wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera
  Czwartek - Uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej
  Piątek – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa
  Sobota – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża

 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie dzieci, a za tydzień - Małżeństw i Rodzin oczekujących potomstwa oraz modlących się o potomstwo. Procesja Maryjna z Krzeptówek do kościoła Św. Krzyża wyruszy dziś o godz. 15.00, a poprowadzi ją Ks. Bp Leszek Leszkiewicz z diec. tarnowskiej.
  Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe dla dzieci o godz. 16.30 i dla wszystkich o godz. 18.30.

 3. We wtorek spotkanie grupy Apostolstwa Dobrej Śmierci. O godz. 18.30 Różaniec, a potem Eucharystia. W środę wieczorem nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z różańcem.
 4. Ojcowie Bernardyni z Parafii Św. Antoniego na Bystrem zapraszają na Mszę św. w int. Ojczyzny z okazji 32 rocz. śmierci bł. Jerzego Popiełuszki w dniu 19 października br. o godz. 18.00.
 5. W sobotę wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00 i nabożeństwo różańcowe o godz. 18.30.
  W związku ze zbliżająca się 20 rocznicą Pielgrzymki Św. Jana Pawła II do Zakopanego (czerwiec 2017r.) i przygotowaniami do obchodów, Burmistrz Miasta Zakopane i Ks. Dziekan dekanatu zakopiańskiego proszą parafie, szkoły, instytucje kultury oraz mieszkańców Zakopanego o składanie oddolnych propozycji, w których mogliby włączyć się w organizację i uczestnictwo w tych wydarzeniach. Propozycję należy składać na adres mailowy Parafii Najśw. Rodziny lub pisemnie w kancelarii parafialnej z podaniem danych do kontaktu w terminie do 20.XI.2016r.
 6. W przyszłą niedzielę Msza św. chrzcielna o godz. 12.30. Katecheza w piątek o g.18.00. Także w niedzielę 23 października przypada w Kościele Światowy Dzień Misyjny. Z tej racji Wspólnota Młodego Misjonarza zaprasza już tradycyjnie na bazar misyjny w sali domu parafialnego po Mszach św. od godz. 9.30-13.30. Będzie można wesprzeć materialnie dzieła misyjne podejmowane przez siostry pallotynki w Kamerunie.
 7. Przyjmujemy na wypominki roczne lub listopadowe za dusze naszych bliskich zmarłych. Karteczki na wypominki wystawione są na półce przy prasie katolickiej. Zarząd cmentarza prosi rodziny o rozpoczęcie porządków na grobach swoich bliskich zmarłych.
 8. Ofiara do puszek z akcji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wyniosła 5132 zł. Wszystkim ofiarodawcom jak i wolontariuszom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Marię Żmuda z ul. Szkolnej
+ Czesławę Jamróz z ul. Bilinówka
+ Irenę Miodońską z ul. Kasprusie
Polećmy je Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek...”
Ks. Bogusław Filipiak, Kustosz Sanktuarium

powrót