Ogłoszenia parafialne

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 2.10.2016

Data: 1 październik 2016, Sobota / Ilość wyświetleń: 1548

 1. Wtorek - wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
  Środa – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
  Piątek – wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławieństwo Rodzin, a za tydzień - Małżonków. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30 i dla wszystkich codziennie o godz. 18.30. Także dzisiaj wolontariusze kwestują przy naszym kościele na rzecz domowego Hospicjum Jezusa Miłosiernego. Prosimy o wsparcie tej akcji i hojne datki.
 3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Duszpasterstwa Nauczycieli i Wychowawców. We wtorek nabożeństwo do Św. Michała Archanioła i po Mszy św. wieczornej możliwość przyjęcia szkaplerza. W środę nowenna do MBNP, a w czwartek modlitwy o powołania.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. w naszym sanktuarium codziennie rano podczas Mszy świętych i po południu od godz. 15.00 do 19.30.W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek.
 5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. W niedzielę 9 października w kaplicy na Gubałówce uroczystość odpustowa ku czci MB Różańcowej o godz. 11.30. Natomiast w Sanktuarium Najświętszej Rodziny procesja różańcowa do pięciu ołtarzy po Mszy św. o godz. 15.00.
 6. Składka z drugiej niedzieli przeznaczona będzie na prace inwestycyjne w naszej parafii. W miniony poniedziałek Komisja odebrała ostatni odcinek remontowanej elewacji kościoła i w ten sposób po pięciu latach prace konserwatorskie ścian zostały zakończone. W najbliższym tygodniu bedą jeszcze trwały prace blacharskie nad zakrystią i kaplicą różańcową, gdzie trzeba wymienić po kilka pasów blachy oraz uzupełnić rynny, których tam nigdy nie było. Także od dziś przy naszym kościele zostają udostępnione nowe toalety dla wiernych, które znajdują się w Domu Parafialnym, wejście obok sali teatralnej. (Można zobaczyć.) W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 7. W naszej Parafii rozpocznie się II rok zajęć Studium Apostolstwa Świeckich. Jego zadaniem jest pogłębienie wiedzy religijnej z zakresu teologii, biblistyki i nauki kościoła. Jest kierowane do każdego i w każdym wieku, a szczególnie do osób podejmujących aktywność apostolską w kościelnych ruchach. Pierwsze spotkanie 8 października rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00.
 8. Serdeczne podziękowanie składam wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę wzięli udział w 22 Pielgrzymce do Matki Bożej w Lewoczy. Z Zakopanego pojechały 4 autokary. Msza św. w intencji Pielgrzymów będzie odprawiona w niedzielę 6 listopada o godz. 12.30.
 9. Przyjmujemy na wypominki roczne lub listopadowe za dusze naszych bliskich zmarłych. Wypominki Roczne czytane będą w niedzielę przed Mszą św. o godz. 8.00; 11.00; 12.30 lub 15.00, a Msza św. za zmarłych wypominanych w naszym kościele będzie odprawiana w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 8.00. Natomiast Wypominki Listopadowe połączone z modlitwą różańcową będą czytane w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny na cmentarzu oraz przez cały miesiąc listopad przed Mszą św. wieczorną o godz. 19.00. Karteczki na wypominki wyłożone są przy gazetach.
W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Zofię Borzęcką z Al. 3-go Maja
Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...
Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót