Ogłoszenia parafialne

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 11.09.2016

Data: 10 wrzesień 2016, Sobota / Ilość wyświetleń: 1470

 1. Poniedziałek – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
  Wtorek - wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
  Środa - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  Czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
  Piątek - wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa
  Sobota – wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa
  Niedziela – święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski

 2. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
  Dzisiejsza taca przeznaczona jest na prace inwestycyjne w naszej parafii.
 3. We wtorek kolejne nabożeństwo i procesja Fatimska. O godz. 19.45 Różaniec, a potem procesja światła wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec. W środę nowenna do MBNP o godz. 18.30.
 4. We czwartek patronalne święto członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, o godz. 18.30 różaniec do siedmiu boleści, a potem Msza św.
 5. W ramach triduum przed uroczystością Św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży zapraszamy na spotkania o godz. 17.00 młodzież gimnazjalną. I tak młodzież z klas pierwszych i drugich przyjdzie w piątek, z klas trzecich w sobotę. Natomiast wszystkie grupy zapraszamy na Mszę św. w niedzielę 18 września o godz. 12.30. Na spotkaniach będą zapisy do grup przygotowujących do bierzmowania.
 6. Msza św. w intencji Sybiraków w rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę będzie odprawiona w Starym Kościele MB Częstochowskiej w piątek 16 września o godz. 12.45. Serdecznie zapraszamy.
 7. Msza św. z okazji imienin Ks. Infułata Stanisława Olszówki będzie odprawiona w niedzielę 18 września o godz. 17.00.
  [LI]Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Lewoczy, która odbędzie się w niedzielę 25 września. Wyjazd o godz. 9.00 z Parkingu przy ul. Łukaszówki. Koszt 40 zł.
 8. W środę 14 września tradycyjna pielgrzymka do Krzyża na Giewoncie rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00 w kościele Św. Krzyża w Zakopanem.
 9. W przyszłą niedzielę będziemy gościć siostrę ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów pracującą na Ukrainie, która podzieli się świadectwem z pracy misjonarskiej i będzie zbierać ofiary do puszek.
Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót