Ogłoszenia parafialne

XXIII Niedziela Zwykła - 4.09.2016

Data: 3 wrzesień 2016, Sobota / Ilość wyświetleń: 1641

 1. Poniedziałek – wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty
  Czwartek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
  Piątek - wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy

 2. Dzisiaj w Starym Kościele Msza św. o godz. 10.00 w oprawie góralskiej o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców ulicy Kościeliskiej. Po Mszy św, o godz. 17.00 będzie Godzina Uwielbienia połączona z Nieszporami Eucharystycznymi.
  [LI]W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców. We wtorek nabożeństwo do Św. Michała Archanioła i po Mszy św. wieczornej możliwość przyjęcia szkaplerza. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30, a w czwartek nabożeństwo i Msza św. wieczorna o świętym Janie Pawle II. Po Mszy św. ucałowanie relikwii.
 3. W sobotę 10 września w ramach obchodów Jubileuszu Miłosierdzia zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00 członków Związku Podhalan.

 4. W niedzielę 11 września na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza przed chrztem dziecka odbędzie się w piątek o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.
 5. Zgodnie ze Statutem naszego Sanktuarium Najświętszej Rodziny w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00 będzie udzielane szczególne błogosławieństwo. I tak w pierwsze niedziele miesiąca będzie błogosławieństwo Rodzin; w drugie – błogosławieństwo Małżonków; w trzecie błogosławieństwo Dzieci; w czwarte – błogosławieństwo Małżeństw i Rodzin oczekujących potomstwa oraz modlących się o potomstwo; i w piątą niedzielę – błogosławieństwo Pielgrzymów i Turystów.
 6. Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Lewoczy, która odbędzie się w niedzielę 25 września. Wyjazd o godz. 9.00. Koszt 40 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.
 7. Taca w niedzielę 11 września br. przeznaczona będzie na prace konserwacyjne elewacji naszego Kościoła.
 8. Już od soboty 3 września przez cały tydzień możemy być uczestnikami VIII edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach”. W najbliższy czwartek 8 września w Starym Kościele MB Częstochowskiej o godz. 19.00 będzie jeden z koncertów. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie oraz na stronie: www.muzykanaszczytach.com
W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Barbarę Tylka z ul. Ks. Stolarczyka
+ Barbarę Janik-Krupa z ul. Piłsudskiego
 • ks. Bogusław Filipiak, proboszcz
 • powrót