Ogłoszenia parafialne

XXII niedziela Zwykła 28.08.2016

Data: 27 sierpień 2016, Sobota / Ilość wyświetleń: 1650

 1. Poniedziałek – wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela
  Czwartek – wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy
  Sobota – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

 2. Dzisiaj Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.

 3. Serdecznie witamy w naszej Parafii nowe siostry: s. Eliaszę, Felicjankę podejmującą posługę zakrystianki, i s. Aleksandrę ze Zgromadzenia Sióstr Albertynek podejmującą pracę w kuchni dla ubogich im. św. brata Alberta i życzymy im wielu łask Bożych w pracy dla dobra naszej wspólnoty parafialnej. Jednocześnie dziękujemy za posługę siostrom, które zostały przeniesione: s. Angelice – za pracę w zakrystii i piękne dekoracje świąteczne i kwiatowe, oraz s. Danucie, Albertynce – za pracę w kuchni.

 4. We czwartek rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców i katechetów na Mszę św. o godz. 8.00. Spowiedź św. codziennie od godz. 15.00 do 19.00. Szkoła Katolicka im. św. Jana Pawła II będzie miała Mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 10.00. We czwartek na mocy postanowienia papieża Franciszka na Mszy św. o godz. 15.00 będziemy obchodzić Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony oraz modlić się w intencji POKOJU na świecie z okazji 77 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

 5. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w czwartek modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
  W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. w naszym kościele codziennie podczas Mszy świętych, oraz od godz. 15.00 do 19.30. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. W piątek i w sobotę odwiedzimy naszych chorych z posługą kapłańską.

 6. W przyszłą niedzielę 4 września – XXIV Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej pod hasłem „Małżeństwo fundamentem rodziny”. Z naszej Parafii jeśli będą chętni pojedzie autokar. Wyjazd o godz. 5.45 z Parkingu na Łukaszówkach. Zapisy w zakrystii do czwartku 1 września. Koszt 20 zł.
  W przyszła niedzielę święto ul. Kościeliskiej rozpocznie się Mszą świętą w Starym Kościele o godz. 10.00.

 7. We wtorek 30 sierpnia Starosta Tatrzański oraz przewodnicząca Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów zapraszają wszystkich seniorów na XVII powiatowy Dzień Seniora, który odbędzie się w Gminie Poronin. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. na scenie plenerowej obok Restauracji Tatrzański Bór w Małem Cichem o godz. 12.00, a potem druga część na tym samym placu.

 8. W środę 31 sierpnia w 36 rocznicę podpisania porozumień gdańskich o godz. 18.00 w kościele OO. Bernardynów na Bystrem zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny.

 9. Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Lewoczy, która odbędzie się w niedzielę 25 września. Wyjazd o godz. 9.00. Koszt 40 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

W tym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Wojciecha Gacek z ul. Krupówki
+ Tadeusza Piłata z ul. Nowotarskiej

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót