Ogłoszenia parafialne

XX Niedziela Zwykła 14.08.2016

Data: 14 sierpień 2016, Niedziela / Ilość wyświetleń: 1669

 1. Poniedziałek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP
  Środa – święto św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej
  Sobota – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
 2. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do nawiedzenia naszego kościoła, który jest kościołem stacyjnym Nadzwyczajnego Roku Jubileuszu Miłosierdzia. Codziennie o godz. 15.00 jest odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego i sprawowana Eucharystia. Można także skorzystać z sakramentu pojednania podczas Mszy św. oraz w godz. 15.00-19.30.
  Nieszpory niedzielne o godz. 18.30. Dzisiejsza taca inwestycyjna przeznaczona jest na remont i konserwację ostatniego już odcinka północnej strony naszego kościoła.

 3. W poniedziałek Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Msze św. w naszych kościołach i w kaplicy na Gubałówce w porządku niedzielnym. Po każdej Mszy św. poświęcimy przyniesione zioła i kwiaty.
  W Ludźmierzu odpust ku czci Matki Bożej, Gaździny Podhala. Sumę odpustową o godz. 11.30 odprawi Ks. Kard. Stanisław Dziwisz. Plan uroczystości wywieszony jest w gablocie.
 4. We wtorek spotkanie grupy Apostolstwa Dobrej Śmierci. O godz. 18.30 Różaniec do siedmiu boleści, a potem Eucharystia. W środę wieczorem nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 5. W piątek 19 sierpnia wyrusza tradycyjna Pielgrzymka do Krzyża na Giewoncie. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00 w Kościele św. Krzyża przy ul. Zamoyskiego.
 6. W przyszłą niedzielę 21 sierpnia br. zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00 wszystkich wczasowiczów i turystów z racji obchodzonego w naszym Sanktuarium Jubileuszu Turystów.
+ Józefa Polaka z ul. Nowotarskiej
+ Jerzego Wietrzyk z ul. Słonecznej
+ Anielę Scechura z ul. Na Wilcznik
Ks. Bogusław Filipiak, Kustosz

powrót