Ogłoszenia parafialne

XXXIV Niedziela Zwykła

Data: 20 listopad 2011, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2522

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Dzisiaj - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
  - Poniedziałek - wspomnienie Ofiarowania Najść. Maryi Panny
  - Wtorek -wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
  - Środa - wspomnienie św. Klemensa I, papieża i męczennika
  - Czwartek - wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy
  - Niedziela - 1 Niedziela Adwentu
 2. Dziś z racji Uroczystości Chrystusa Króla zapraszamy na nabożeństwo o godz. 18:30. Będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania i Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najśw. Sercu Pana Jezusa. Na nabożeństwie będzie użyta po raz pierwszy po renowacji zabytkowa monstrancja, na odnowę której wiele osób złożyło złote lub srebrne obrączki, kolczyki, pierścionki. Wystarczyło także na odnowienie prostego ale zabytkowego kielicha z 1898r i relikwiarza krzyża Świętego. Przy tej okazji składam serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom. Dzisiejsza uroczystość to także patronalne święto Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej.
  Dzisiaj w naszym kościele o godz. 16:00 odbędzie się koncert organowy w wykonaniu P. Krzysztofa Staniszewskiego organisty z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.
 3. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18:30.
 4. Podhalańskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych - Hospicjum Jezusa Miłosiernego zaprasza na Mszę św. do Starego Kościoła w czwartek 24.XI. - o godz. 17:00. Po Mszy św. spotkanie w salce Domu Parafialnego.
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Roraty w naszym kościele będą w niedzielę o godz. 6:30, natomiast w tygodniu o godz. 6:00 i po południu dla dzieci o godz. 17:00. Także w niedzielę 27 listopada br. Msza św. chrzcielna o godz. 12:30. Katecheza przed chrztem dziecka będzie w piątek 25.XI o godz. 18:00 w Domu Parafialnym.
 6. Są jeszcze wolne miejsca na Pielgrzymkę Zakopiańską do Rzymu do grobów św. Piotra i Pawła i bł. Jana Pawła II oraz do innych miejsc (Padwa, Wenecja, Loretto, Asyż, San Giovanni Rotondo) planowana jest w terminie 7-16 grudnia 2011r. Zapisy w kancelarii.
 7. Ze względu na prace podłączeniowe ciepła z Geotermii parking za kościołem będzie zamknięty. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na remont ogrzewania. Taca wyniosła 12 925zł.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Eugeniusza Stępień z ul. Nowotarskiej
+ Elżbietę Biernat z os. Kasprusie
+ Danutę Burnat z ul. Kościeliskiej
+ Adama Sobańskiego z Al. 3-go Maja
Krystynę Wojtowicz z ul. Bogdańskiego


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót