Ogłoszenia parafialne

XIX Niedziela Zwykła, 7 sierpnia 2016

Data: 7 sierpień 2016, Niedziela / Ilość wyświetleń: 1532

 1. Poniedziałek – wspomnienie św. Dominika, prezbitera
  Wtorek - święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy
  Środa – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
  Czwartek - wspomnienie św. Klary, dziewicy
  Sobota – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej
  Niedziela – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika
 2. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy
  Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do nawiedzenia naszego kościoła, który jest kościołem stacyjnym Nadzwyczajnego Roku Jubileuszu Miłosierdzia. Codziennie o godz. 15.00 jest odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego i sprawowana Eucharystia. Można także skorzystać z sakramentu pojednania podczas Mszy św. oraz w godz. 15.00-19.30.
  Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca odprawimy Adorację Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o godz. 17.00 będzie Godzina Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.
 3. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30. Także w środę po Mszy św. wieczornej odbędzie się koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Zakopanem. Wystąpią; Agnieszka i Jarosław Tarnawski – organy. Początek koncertu o godz. 20.00.
 4. W czwartek nabożeństwo i Msza św. wieczorna o św. Janie Pawle II. Po Mszy św. możliwość ucałowania relikwii.

 5. W sobotę kolejne nabożeństwo i procesja Fatimska. O godz. 19.45 Różaniec, a po różańcu procesja światła wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec.
 6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza przed chrztem dziecka będzie w piątek 12 sierpnia o godz. 18.00.
  W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna przeznaczona na remont i konserwację ostatniego już odcinka północnej strony naszego kościoła.

 7. W poniedziałek 22 sierpnia nasza Wspólnota Parafialna wraz z całym dekanatem Zakopiańskim została zaproszona do uczestnictwa w uroczystościach w Sanktuarium Jana Pawła II „Nie lękajcie się ” w Łagiewnikach. O godz. 17.00 Msza św., a później procesja różańcowa światła. Wyjazd autokaru z parkingu przy Łukaszówkach o godz. 13.30. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

 8. We wtorek 9 sierpnia w sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach będzie spotkanie z p. Mery Wagner, kanadyjską obrończynią życia dzieci nienarodzonych. Rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 18.30w intencji nienarodzonych dzieci oraz kobiet, które dokonały aborcji.
 9. Serdeczne podziękowanie składam wszystkim, a zwłaszcza władzom naszego Miasta Zakopane, Dyrekcji i pracownikom Szkoły Podstawowej nr 5 na Chramcówkach, Ks. Mariuszowi Słoninie, Wolontariuszom za przygotowanie transmisji, wystaw, koncertów, za przyjęcie grup i przeprowadzenie ŚDM w Zakopanem. Entuzjam, radość i zadowolenie młodzieży z różnych krajów była przejawem wdzięczności za wszelkie otrzymane tutaj dobro. „Bóg zapłać”.
Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót