Ogłoszenia parafialne

XVIII niedziela Zwykła 31.07.2016

Data: 30 lipiec 2016, Sobota / Ilość wyświetleń: 1911

 1. Poniedziałek- wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
  Czwartek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera
  Sobota – święto Przemienienia Pańskiego

 2. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do nawiedzenia naszego kościoła, który jest kościołem stacyjnym Nadzwyczajnego Roku Jubileuszu Miłosierdzia. Codziennie o godz. 15.00 jest odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego i sprawowana Eucharystia. Można także skorzystać z sakramentu pojednania podczas Mszy św. oraz w godz. 15.00-19.30. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.

 3. Dzisiaj w Krakowie zakończenie 31 Światowych Dni Młodzieży, ale kilka tysięcy młodzieży przyjedzie już dziś do Zakopanego. Bądźmy dla nich gościnni i serdeczni. Wieczorami w namiocie na Dolnej Równi Krupowej Urząd Miasta przygotował dla nich koncerty, zachęćcie ich na te wspólne spotkania i promocję naszego Zakopanego. I tak w niedzielę 31 lipca o godz. 19.00 odbędzie się projekcja filmu o św. Janie Pawle II „Moje Tatry”. W poniedziałek 1 sierpnia od godz. 19.00 koncert zespołów góralskich, a o 20.00 koncert zespołu Trebunie Tutki pt. „Nuty Wielkiego Pasterza”. We wtorek 2 sierpnia o 19.00 występy zespołów góralskich m.in. z Poronina „Harni” i o 20.00 koncert Stanisław Sojka wraz z zespołem. Wstęp wolny, jednak pierwszeństwo będą mieć grupy zgłoszone w parafii. Zachęcamy także wszystkich do obejrzenia licznych wystaw, np. „Karol Wojtyła na turystycznym szlaku” na Dolnej Równi Krupowej, czy „Ty jesteś Piotr, Opoka” w Centrum Edukacji na ul. Kasprusie 35.

 4. We wtorek nabożeństwo do Św. Michała Archanioła i po Mszy św. wieczornej możliwość przyjęcia szkaplerza. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W czwartek modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
  Także w środę po Mszy św. wieczornej odbędzie się koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Zakopanem. Wystąpią; Filip Presseisen – organy oraz Ludmiła Staroń – sopran. Początek koncertu o godz. 20.00.

 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. w naszym sanktuarium codziennie rano podczas Mszy świętych i po południu od godz. 15.00 do 19.30.W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek lub w sobotę.
  W piątek S. Michalina (Felicjanka) posługująca w zakrystii Starego Kościoła składa śluby wieczyste oddając się na wyłączną służbę Bogu. Polecajmy Ją Bogu w naszej modlitwie.
  W sobotę święto Przemienienia Pańskiego, Msze św. jak w każdy dzień. W przyszłą niedzielę w Starym Kościele przy ul. Kościeliskiej będzie odprawiona Msza św. o godz. 10.00 w oprawie góralskiej.


1. + Przemysława Pancherz z ul. Cichej Wody
2. + Andrzeja Bachledę-Wraja z Bilinówki
3. + Halinę Tylek z ul. Wojciecha Brzegi
4. + Stanisławę Stolarczyk z ul. Słonecznej
5. + Marię Gąsienica z ul. Za Strugiem
Ks. Bogusław Filipiak, Kustosz

powrót