Ogłoszenia parafialne

XV Niedziela Zwykła 10.07.2016

Data: 9 lipiec 2016, Sobota / Ilość wyświetleń: 1646

 1. Poniedziałek – święto św. Benedykta, Opata, patrona Europy
  Wtorek - wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
  Środa - wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta,.
  Piątek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
  Sobota – wspomnienie NMP z Góry Karmel, (NMP Szkaplerznej)
 2. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy
  ​Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do ​nawiedzenia naszego kościoła, który jest kościołem stacyjnym Nadzwyczajnego Roku ​Jubileuszu Miłosierdzia oraz w dniu 18 stycznia 2016r. został ustanowiony Sanktuarium ​Najświętszej Rodziny. Codziennie o godz. 15.00 jest odmawiana Koronka do Miłosierdzia ​Bożego i sprawowana Eucharystia. Można także skorzystać z sakramentu pojednania podczas ​Mszy św. oraz w godz. 15.00-19.00. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.​
  ​Dzisiejsza taca przeznaczona jest na prace konserwatorskie elewacji naszego kościoła.
 3. We wtorek – 12 lipca kolejny koncert w ramach XVI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki ​Organowej i Kameralnej w Zakopanem. W naszym Sanktuarium Najświętszej Rodziny zagra ​na organach Daniel Zaretsky z Rosji. Początek koncertu o godz. 20.00 Wstęp wolny.
 4. W środę kolejne nabożeństwo i procesja Fatimska. O godz. 19.30 Różaniec, a po różańcu ​procesja światła wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec.
  ​Także w tym dniu przy Starym Kościele we wspomnienie świętych pustelników Andrzeja ​Świerada i Benedykta – patronów kaplicy na Pęksowym Brzyzku będzie w niej odprawiona ​Msza św. o godz. 8.00.
 5. W środę o godz. 18.30 nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w czwartek nabożeństwo i ​Msza św. o św. Janie Pawle II z możliwością ucałowania Jego relikwii.
 6. Siostry Karmelitanki Bose przy ul. Kościelnej 8 serdecznie zapraszają w sobotę 16 lipca na ​Uroczystość Najświętszej Marii Panny z Góry Karmel. Msze św. o godz. 7.30, 11.00 i 18.00.
 7. W przyszłą niedzielę na zakończenie Mszy św. usłyszymy świadectwo misjonarki Katarzyny ​Jawor pracującej na misjach w Peru.
 8. Zwolniły się 4 miejsca na organizowaną przez naszą parafię samolotową pielgrzymkę do ​Fatimy i Santiago de Compostela w dniach 23-30 sierpnia br. Bliższe informacje w zakrystii ​lub kancelarii.
1. + Zofię Gluzińską z ul. Strążyskiej
2. + Urszulę Gacek z ul. Krupówki

Ks. Bogusław Filipiak, kustosz

powrót