Ogłoszenia parafialne

XIV Niedziela Zwykla 03.07.2016

Data: 2 lipiec 2016, Sobota / Ilość wyświetleń: 1720

 1. Poniedziałek – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie
  Środa - wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
  Piątek – wspomnienie Św. Jana z Dukli, prezbitera
 2. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do nawiedzenia naszego kościoła, który jest kościolem stacyjnym Nadzwyczajnego Roku Jubileuszu Miłosierdzia oraz w dniu 18 stycznia 2016r. został ustanowiony Sanktuarium Najświętszej Rodziny. Codziennie o godz. 15.00 jest odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego i sprawowana Eucharystia. Można także skorzystać z sakramentu pojednania podczas Mszy św. oraz w godz. 15.00-19.00.
  Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca odprawimy Adorację Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 17.00 będzie „Godzina Uwielbienia”.
 3. We wtorek nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła i możliwość przyjęcia szkaplerza po Mszy św. wieczornej. Będziemy gościć O. Roberta z Miejsca Piastowego. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W czwartek modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
 4. W sobotę w ramach spotkań modlitewnych w roku Jubileuszu Miłosierdzia zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00 osoby starsze, samotne. Pragniemy się wspólnie modlić w Waszej intencji. Wieczorem o godz. 20.00 inauguracja XVI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Zakopane 2016. Wstęp wolny.
 5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza przed chrztem dziecka będzie w piątek 8 lipca o godz. 18.00.
 6. Siostry Karmelitanki Bose z ul. Kościelnej zapraszają na nowennę przed uroczystością Matki Bożej Szkaplerznej. Rozpoczęcie w czwartek, 7 lipca, o godz. 18.00. W czasie nowenny, w dni powszednie w kaplicy Sióstr nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.
 7. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna przeznaczona na remont i konserwację ostatniego już odcinka północnej strony naszego kościoła. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom składam serdeczne „Bóg zapłać!”
 8. Spotkanie dla uczestników sierpniowej pielgrzymki do Fatimy odbędzie się we wtorek 5 lipca 2016 r. o godz. 16.00 w sali Domu Parafialnego.
Ks. Bogusław Filipiak, kustosz

powrót