Ogłoszenia parafialne

XI NIEDZIELA ZWYKŁA 12.06.2016

Data: 11 czerwiec 2016, Sobota / Ilość wyświetleń: 1710

 1. Dzisiaj – wspomnienie bł. Piotra Dańkowskiego, prezbitera i męczennika
  Poniedziałek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła
  Wtorek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
  Środa – wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy
  Piątek – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnikaDzisiaj – wspomnienie bł. Piotra Dańkowskiego, prezbitera i męczennika
 2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie o godz. 18.30. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 15.00 będziemy obchodzić Jubileusz Nauczycieli, Wychowawców, Katechetów. Składka w dniu dzisiejszym przeznaczona jest na kontynuację prac konserwatorskich ściany północnej naszego Kościoła.
  Przed kościołem kiermasz zorganizowany przez dzieci i wolontariuszy z naszej świetlicy parafialnej, jako pomoc finansowa w wyjeździe wakacyjnym „Szlakiem bł. Edmunda Bojanowskiego”.

 3. W poniedziałek kolejne nabożeństwo Fatimskie, o godz. 19.00 Msza św., potem różaniec i procesja światła wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec zaopatrzonych w kapturki.
 4. W sobotę w ramach obchodów Jubileuszu Miłosierdzia zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00 Fiakrów, Dorożkarzy i Muzykantów.

 5. W przyszłą niedzielę w Starym Kościele będzie odprawiona Msza św. o godz. 10.00 w intencji mieszkańców ulicy Strążyskiej.
  Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców organizuje wyjazd w sobotę 2 lipca 2016r. na Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii. Koszt 65 zł.
  Związek Podhalan oraz Kino Giewont zapraszają na seanse filmu „Bóg w Krakowie”. Szczegóły w gablocie.
W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Teresę Scurić z Al. 3 Maja
+ Halinę Krzeptowską z ul. Droga do Daniela
Polećmy je Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Ks. Bogusław Filipiak, Kustosz

powrót