Ogłoszenia parafialne

IX Niedziela Zwykła 29 maja 2016

Data: 28 maj 2016, Sobota / Ilość wyświetleń: 1795

 1. Wtorek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
  Środa – wspomnienie św. Justyna, męczennika
  Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
  Sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny

 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane codziennie o godz. 18.30 połączone z procesją wokół kościoła, a od środy na nabożeństwa czerwcowe.
 3. W poniedziałek o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. na pożegnanie symboli ŚDM. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji papieża Franciszka i młodzieży.
 4. We czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków i błogosławienie dzieci.
 5. W tym tygodniu wypada 1-y piątek i 1-a sobota miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i w piątek od godz. 15.00. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. W sobotę zmianka tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 15.00. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek i w sobotę.
 6. W sobotę wyrusza XIX Piesza Pielgrzymka „Sursum Corda 2016” z Zakopanego do Sanktuarium Maryjnego w Ludźmierzu pod hasłem „Idź, i ty czyń podobnie!...” Rozpoczęcie o godz. 7.00 nabożeństwem w Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach. O godz. 18.00 Msza św. koncelebrowana na zakończenie pielgrzymki w Sanktuarium MB Królowej Podhala w Ludźmierzu. Zgłoszenia i zapisy w zakrystii lub podczas pielgrzymki; opłata 5zł od uczestnika na ubezpieczenie i znaczek identyfikacyjny.
 7. W przyszłą niedzielę 5 czerwca br. na Mszy św. o godz. 11.00 będzie uroczystość poświęcenia proporca Straży Granicznej z udziałem orkiestry i kompani honorowej.
 8. Zapraszamy na III pielgrzymkę Dekanatu Zakopane do Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę 11 czerwca 2016r. Wyjazd o godz. 6.30 od ojców Bernardynów na Bystrem. W programie pielgrzymki Msza św. w bazylice o godz. 9.00, o godz. 10.30 dróżki Pana Jezusa. Zapisy w zakrystii kościoła św. Antoniego na Bystrem lub telefonicznie 18/20-126-92.
W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
1. + Janinę Wójtowicz z ul. Bogdańskiego
2. + Krystynę Strojną z ul. Słonecznej
3. + Barbarę Piotrowską z ul. Cichej Wody
Polećmy je Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Ks. Bogusław Filipiak, Kustosz

powrót