Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 22 maja 2016

Data: 22 maj 2016, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2363

 1. Dzisiaj – wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy
  Wtorek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych
  Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała)
  Piątek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane codziennie o godz. 18.30. W archidiecezji krakowskiej kończy się dziś okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Od dzisiaj powraca Msza św. w kaplicy na Gubałówce w niedzielę i święta o godz. 11.30.
 3. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym o 18.30.
 4. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Główna Msza św. koncelebrowana będzie sprawowana w naszym Sanktuarium Najśw. Rodziny o godz. 9.30, po której wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem ulicami Krupówki i Zamoyskiego do kościoła Św. Krzyża. Bardzo prosimy o udekorowanie domów emblematami religijnymi zwłaszcza na trasie procesji, jak również o zamknięcie na czas przejścia sklepów, barów i restauracji. Niech to będzie świadectwo naszej wiary i prośba o Boże błogosławieństwo.
  W ciągu oktawy procesje wokół naszego kościoła odbywać się będą wieczorem o godz. 18.30.
  W Boże Ciało ze względu na procesję Mszy św. o godz. 11.00 nie będzie. W kaplicy na Gubałówce w Boże Ciało Msza św. o godz. 11.30 i po niej procesja. Pozostałe Msze św. w porządku niedzielnym. Spowiedź św. przed Bożym Ciałem będzie podczas codziennych dyżurów od 6.30 - 10.00 i od 15.00 - 9.30. Prosimy dzieci Pierwszo-komunijne oraz Rocznicowe o przyjście w strojach liturgicznych na Mszę św. i procesję. Próba sypania kwiatów dla dzieci będzie w środę o godz. 18.00.
 5. W piątek 20 maja br. w Centrum Jana Pawła II w Krakowie zostały przekazane symbole ŚDM – Krzyż Roku Świętego i ikona MB Wybawicielki Ludu Rzymskiego. Już w najbliższą sobotę 28 maja 2016 r. Symbole te przybędą do Zakopanego. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza młodzież do wspólnej modlitwy w intencji Papieża Franciszka i młodzieży z całego świata, która za dwa miesiące przyjedzie do Krakowa. W programie: o godz. 12.00 powitanie Symboli na Krupówkach i wniesienie do Sanktuarium Najśw. Rodziny, następnie modlitwy prowadzone przez wspólnoty; o godz. 15.00 – Msza św. i później czas na indywidualną modlitwę, o 19.00 – Msza św. dla młodzieży katechizowanej w ramach Jubileuszu Miłosierdzia; o godz. 20.00 – koncert „Siewcy Lednicy”. W niedzielę Symbole nawiedzają pozostałe parafie zakopiańskie, ale o godz. 16.00 – będzie nabożeństwo modlitewne nad Morskim Okiem. W poniedziałek 30 maja o godz. 12.00 Msza św. w naszym Sanktuarium i pożegnanie Symboli.
 6. Informujemy iż XIX Piesza Pielgrzymka „Sursum Corda 2016” z Zakopanego do Sanktuarium Maryjnego w Ludźmierzu odbędzie się 4 czerwca br. pod hasłem „Idź, i ty czyń podobnie!".
W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
1. + Helenę Kunc z ul. Łukaszówki

Ks. Bogusław Filipiak, Kustosz Sanktuarium

powrót