Ogłoszenia parafialne

XXXII Niedziela Zwykła

Data: 6 listopad 2011, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2583

 1. Kalendarz liturgiczny:- Środa - Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
  - Czwartek - wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  - Piątek - wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa ( Narodowe Święto Niepodległości)
  - Sobota - wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
 2. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca odprawimy Adorację Najświętszego Sakramentu. Wieczorem o godz. 18:30 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.
 3. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18:30.
 4. W piątek narodowe Święto Niepodległości. Centralne uroczystości rozpoczną się o godz. 11:00 przy Grobie Legionistów na Cmentarzu przy ul. Nowotarskiej; następnie przemarsz ulicami miasta na Krzeptówki do Sanktuarium MB Fatimskiej, gdzie o godz. 12:00 odprawiona zostanie Msza św. koncelebrowana w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. złożenie urny z ziemią z Katynia. W naszym kościele Najświętszej Rodziny Msza św. w intencji Ojczyzny będzie odprawiona o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za Ojczyznę i przypominamy o udekorowaniu domów flagami narodowymi. Ze względów duszpasterskich Ks. Kardynał udzielił na ten dzień dyspensy od powstrzymania się od pokarmów mięsnych i zachowania dnia pokuty.
 5. W sobotę 12.11.br. o godz. 18:30 w Starym Kościele odbędzie się koncert "Jaskiniowe szepty" z okazji 60-lecia Speleoklubu Tatrzańskiego.
 6. W przyszłą niedzielę 13 listopada br. Msza św. chrzcielna o godz. 12:30. Katecheza przed chrztem dziecka będzie w piątek o godz. 18:00 w Domu Parafialnym. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na wykonanie ogrzewania w naszym kościele.
 7. Bardzo prosimy wszystkich, którzy planują wyjazd na pielgrzymkę do Rzymu w dniach 7-16 grudnia 2011r, aby już w tym tygodniu zgłosili się w kancelarii parafialnej, ponieważ musimy zarezerwować odpowiednią ilość noclegów.
  7. Dzisiaj przed kościołem można nabyć kalendarz parafialny z zaznaczonymi świętami kościelnymi na rok 2012 w cenie 2 zł.
 8. Zachęcamy do nabycia nowego numeru naszej parafialnej gazetki "Echa spod Giewontu", która dzisiaj obchodzi swoje pierwsze urodziny.


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót