Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Wielkanocna - Dobrego Pasterza

Data: 16 kwiecień 2016, Sobota / Ilość wyświetleń: 1595

 1. Czwartek – wspomnienie Św. Anzelma, bpa i doktora Kościoła
  Sobota – Uroczystość Św. Wojciecha, bpa i męczennika, głównego patrona Polski
 2. Dzisiaj o godz. 15.00 odprawimy Mszę św. w intencji Ludzi Gór w ramach Jubileuszu Miłosierdzia. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
  Dzisiaj wolontariusze kwestują przy naszym kościele na rzecz domowego Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Hospicjum prowadzi domową opiekę nad nieuleczalnie chorymi i niesie im codzienną pomoc. Dlatego prosimy o wsparcie tej akcji.
 3. We wtorek spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci: Różaniec o godz. 18.30, a potem Msza św.W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
 4. W tym tygodniu Ks. kanonik Wojciech i Pan organista Wojciech obchodzą swoje imieniny. Zapraszamy na Mszę św. w ich intencji w sobotę 23 kwietnia o godz. 19.00.
 5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza przed chrztem dziecka odbędzie się w piątek 22 kwietnia br. o godz. 18.00.
  W ramach obchodów jubileuszy roku Miłosierdzia zapraszamy w przyszłą niedzielę 24 kwietnia na Mszę św. o godz. 15.00 - Artystów naszego miasta tj. aktorów, poetów, rzeźbiarzy, malarzy itp.
 6. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża św. w Górach Świętokrzyskich oraz do Sanktuarium MB Loretańskiej w Piotrkowicach w sobotę 23 kwietnia br. Koszt 50 zł, zapisy w kancelarii lub zakrystii do 20 kwietnia.
 7. Parafie i burmistrz Miasta Zakopane zwracają się z prośbą do właścicieli hoteli i pensjonatów, które zostały zarezerwowane dla grup młodzieży z Polski lub z zagranicy przybywających na teren Podhala w związku ze ŚDM w terminach pomiędzy 23 lipca a 3 sierpnia 2016r., o zgłaszanie ich w Parafii Najświętszej Rodziny w Zakopanem w celu przygotowania dla nich odpowiedniej ilości pamiątek, udostępnieniu przewodników i tłumaczy do oprowadzania, oferowanych zniżek lub darmowych wejść do muzeów i Parku oraz darmowych biletów wstępu na organizowane w Zakopanem koncerty.Prosimy zgłaszać tylko grupy młodzieży, które potwierdziły przyjazd. Zgłoszenia osobiście w kancelerii parafialnej lub mailowo.
 8. Odpowiadając na prośbę Ojca Św. Franciszka o pomoc humanitarną dla Ukrainy w przyszłą niedzielę 24.IV.16r. odbędzie się we wszystkich naszych kościołach zbiórka do puszek na ten cel.
  Także w tym dniu przy Parafii św. Krzyża w Zakopanem odbędzie się akcja honorowego oddawania krwi w Krwiobusie w godz. 8.30-13.30. Szczegóły na plakacie. Stowarzyszenie im. M. Karłowicza w Zakopanem serdecznie zaprasza w sobotę 23 kwietnia o godz. 17.00 do Domu pod Jedlami w Zakopanem na debatę o kulturze. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
1. + Marię Bukowską z Walowej Góry
2. + Lucjana Steca z ul. Zborowskiego
Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 • Ks. Bogusław Filipiak, kustosz sanktuarium
 • powrót