Ogłoszenia parafialne

III Niedziela Wielkanocna

Data: 9 kwiecień 2016, Sobota / Ilość wyświetleń: 1943

 1. Dzisiaj 10 kwietnia przypada 6 rocznica Katastrofy Smoleńskiej i 76 rocznica zbrodni Katyńskiej. Na uroczyste obchody poświęcone pamięci ofiar Golgoty Wschodu zapraszamy do naszego Sanktuarium w poniedziałek 11 kwietnia br. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. o godz. 12.00 w intencji pomordowanych. Po Mszy św. nastąpi przemarsz na cmentarz przy ul. Nowotarskiej, gdzie pod tablicą „Golgota Wschodu” młodzież z zakopiańskich szkół przedstawi część artystyczną, a następnie po modlitwie w intencji ofiar, złożymy kwiaty i zapalimy znicze.
  Dzisiaj Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.

 2. We wtorek 12 kwietnia br. o godz. 18.00 spotkanie rodziców dzieci obchodzących w tym roku rocznicę Komunii św. Spotkanie w Domu Parafialnym.
  W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30 i potem Msza św. w intencjach zbiorowych, a w czwartek wieczorem Msza św. wotywna o św. Janie Pawle II i po niej możliwość ucałowania relikwii świętego papieża.
 3. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 15.00 będziemy się modlić w intencji Ludzi Gór w ramach Jubileuszu Miłosierdzia. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich zakochanych w górach, a zwłaszcza członków TOPR-u, TPN-u, PTTK-a, Przewodników Tatrzańskich i Speleologów na wspólną modlitwę.
  Także w niedzielę 17 kwietnia br. wolontariusze będą kwestować na rzecz Podhalańskiego Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Prosimy każdego, kto jest otwarty na człowieka cierpiącego o wsparcie tej akcji i hojne datki na potrzeby hospicjum.
 4. W terminie 26.06 do 9.07.2016r. organizowany jest wyjazd dzieci i młodzieży na kolonię nad morzem do Sopotu. Koszt 850,00zł. Zapisy i informacje u Ks. Edwarda.
  Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża św. w Górach Świętokrzyskich oraz do Sanktuarium MB Loretańskiej w Piotrkowicach w sobotę 23 kwietnia br. Koszt 50 zł, zapisy w kancelarii lub zakrystii do 20 kwietnia.
  Także są jeszcze wolne dwa miejsca na organizowaną przez naszą parafię samolotową pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela w dniach 23-30 sierpnia br. Bliższe informacje w zakrystii lub kancelarii.
 5. Parafie i burmistrz Miasta Zakopane zwracają się z prośbą do właścicieli hoteli i pensjonatów, które zostały zarezerwowane dla grup młodzieży z Polski lub z zagranicy przebywających na terenie Podhala w związky ze ŚDM w terminach pomiędzy 23 lipca a 3 sierpnia 2016r., o zgłaszanie ich w Parafii Najświętszej Rodziny w Zakopanem w celu przygotowania dla nich odpowiedniej ilości pamiątek, udostępnieniu przewodników i tłumaczy do oprowadzania, oferowanych zniżek lub darmowych wejść do muzeów i Parku oraz darmowych biletów wstępu na organizowane w Zakopanem koncerty.Prosimy zgłaszać tylko grupy młodzieży, które potwierdziły przyjazd. Zgłoszenia osobiście w kancelerii parafialnej lub mailowo.
 6. Burmistrz Miasta Zakopane zaprasza mieszkańców na spotkania konsultacyjne dotyczące Startegii Rozwoju Miasta oraz Gminnego Programu rewitalizacji. Spotkania będą się odbywać w terminie od 11 do 28 kwietnia. Szczegółowy harmonogram na wywieszonych plakatach.
W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
1. + Annę Mazgaj z ul. Nowotarskiej
2. + Czesławę Stopka z ul. Droga na Szymaszkową

Ks. Bogusław Filipiak, kustosz

powrót