Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Wielkanocna - Bożego Miłosierdzia

Data: 2 kwiecień 2016, Sobota / Ilość wyświetleń: 1635

  1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus do Siostry Faustyny . powiedział: „..Wszystkim duszom, które uwielbiać będą to Moje miłosierdzie i szerzyć Jego cześć, zachęcając inne dusze do ufności w Moje miłosierdzie – dusze te w godzinę śmierci nie doznają przerażenia. Miłosierdzie Moje osłoni je w tej ostatniej walce.”
    Dziś po każdej Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego. W ramach obchodów jubileuszy roku Miłosierdzia dzisiaj Msza św. o godz. 15.00 w intencji Grup Miłosierdzia działających przy naszej parafii tj. Hospicjum Jezusa Miłosiernego, Caritas, Stwardnienie Rozsiane, Kuchnia św. brata Alberta.
  2. W poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a zarazem Dzień Świętości Życia. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 19.00 wszystkich, którzy podejmują duchową adopcję dziecka poczętego oraz rodziców oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo. Deklaracje dla podejmujących duchową adopcję są wyłożone na półce przy gazetach, proszę je zabrać, wypełnić i złożyć do koszyczka w poniedziałek 4 kwietnia. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Duszpasterstwa Nauczycieli i Wychowawców w sali Domu Parafialnego.
  3. We wtorek o godz. 18.30 nabożeństwo do św. Michała Archanioła oraz Msza św. wieczorna , po której będzie można przyjąć szkaplerz św. Michała Archanioła. Nabożeństwo z okolicznościowym kazaniem poprowadzi Ks. Robert Ryndak z Miejsca Piastowego.

  4. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30, a w czwartek modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. W czwartek 7 kwietnia zebranie rodziców dzieci przygotowujących się do Komunii św. Spotkanie o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.
  5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza przed chrztem dziecka odbędzie się w piątek 8 kwietnia br. o godz. 18.00. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na prace inwestycyjne w naszym kościele.
W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
1. + Annę Maćkowiak z ul. Łukaszówki
2. + Genowefę Widacha z ul. Zborowskiego
3. + Wojciecha Janik-Firek z ul. Droga na Szymaszkową

Ks. Bogusław Filipiak, Kustosz Sanktuarium

powrót