Ogłoszenia parafialne

Niedziela Zmartwychwstania

Data: 27 marzec 2016, Niedziela / Ilość wyświetleń: 1949

 1. Przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, radujemy się, iż Jezus żyje! Wszystkim Parafianom, Gościom, Turystom i Wczasowiczom – życzymy: Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza zdrowiem, radością i siłą do podejmowania codziennych wyzwań i świadczenia o Bogu, który jest miłością, a światło wielkanocnego poranka oświetla nasze rodziny, domy, miejsca pracy i wypoczynku, aby stawały się dla wszystkich bramami miłosierdzia.
  Nieszpory Wielkanocne o godz. 18.30
 2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny, Msze św. w naszych kościołach i w kaplicy w porządku niedzielnym. Składka jutrzejsza przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
 3. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
 4. W tym tygodniu przypada 1-y piątek miesiąca. Dyżur w konfesjonale w czwartek i w piątek od godz. 15.00. W piątek i w sobotę dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. W sobotę po Mszy św. o 17 zmianka tajemnic różańcowych. Także w tym tygodniu pójdziemy do chorych z posługą kapłańską.
  W piątek z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. Przyszła niedziela – to Niedziela Miłosierdzia Bożego, uroczystości odpustowe w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Główne Msze św. są o godz. 10.00; 12.00 i 16.30.
  W Święto Miłosierdzia Bożego uroczystości odpustowe w Parafiach: Zakopane – Cyrhla (suma o godz. 11.30) i Zakopane – Chramcówki (o godz. 12.30).

 6. W ramach obchodów jubileuszu roku Miłosierdzia zapraszamy w kwietniu do naszego Sanktuarium Najświętszej Rodziny następujące grupy:
  03 kwietnia /niedziela/ - Jubileusz Grup Miłosierdzia o godz. 15.00 (Hospicjum Jezusa Miłosiernego, Caritas, Stwardnienie Rozsiane, Kuchnia św. brata Alberta)
  04 kwietnia /poniedziałek/ - Dzień Świętości Życia o godz. 19.00 (Rodzice oczekujący potomstwa, modlący się o potomstwo, Ruch Duchowej Adopcji)
  17 kwietnia /niedziela/ - Jubileusz Ludzi Gór o godz. 15.00 (TOPR, TPN, PTTK, Przewodnicy Tatrzańscy, Speleolodzy)
  24 kwietnia /niedziela/ - Jubileusz Artystów godz. 15.00 (malarze, rzeźbiarze, lutnicy, aktorzy)
W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
1. + Marię Pitoń z Gubałówki
2. + Barbarę Wochna z ul. Cichej Wody

Ks. Bogusław Filipiak, Kustosz Sanktuarium

powrót