Ogłoszenia parafialne

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

Data: 20 marzec 2016, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2899

  1. Dzisiaj obchodzimy pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Na każdej Mszy św. czytanie Męki Pańskiej i poświęcenie palm, a przed Mszą św. o godz. 11.00 poświęcenie palm połączone z procesją. Dzisiaj Droga Krzyżowa o godz. 14.00 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Taca na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu. Serdecznie zapraszamy na tradycyjną już Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Rozpoczniemy w Sanktuarium Najświętszej Rodziny o godz. 20.00 i ulicami Krupówki, Zamoyskiego przejdziemy do kościoła Św. Krzyża.
  2. W poniedziałek 21 marca pielgrzymka maturzystów do Kalwarii Zebrzydowskiej. O godz. 11.00 ks. Bp Damian Muskus wraz z kapłanami z dekanatu zakopiańskiego odprawi Mszę św. o dary Ducha św. i Boże błogosławieństwo w egzaminach maturalnych oraz o rozpoznanie powołania.
  3. Porządek nabożeństw Triduum Paschalnego zamieszczony jest w gablotach parafialnych oraz w gazetce „Echa spod Giewontu”. Liturgię paschalną będziemy rozpoczynać w Sanktuarium Najśw. Rodziny o godz. 19.00, natomiast w Starym Kościele o godz. 18.00. W kaplicy na Gubałówce w Wielki Czwartek o godz. 16.00 Msza święta Wieczerzy Pańskiej. Jak w ubiegłym roku w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę zapraszamy na Jutrznię o godz. 8.00. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w Sanktuarium Najśw. Rodziny w sobotę od godz. 9.00 do 17.00 co 20 minut, w kaplicy na Gubałówce o godz. 13.00. Procesja Rezurekcyjna w Sanktuarium Najśw. Rodziny będzie w sobotę po wieczornej Liturgii , a w Starym Kościele w Niedzielę Wielkanocną o godz. 7.00 i potem Msza św. (Uwaga! W Wielkanoc nie będzie w Starym Kościele Mszy św. o godz.8.30. Dodatkowo przypominamy także o zmianie czasu w Wielkanoc na letni). W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, a w Wielką Sobotę zaleca się wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyżur w konfesjonale będzie do wielkiej środy rano podczas Mszy św. i po południu od 15.00 do 19.30. Natomiast w Wielki Czwartek od 8.00-13.00; w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę od 6.30-16.00.
  4. Dzisiaj Przed kościołem rozprowadzane są Baranki Caritas-u.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Franciszkę Piecuch z ul. Krupówki
+ Franciszka Nędzę z ul. Słonecznej
+ Barbarę Gibadło z os. Kasprusie
+ Zofię Drożdż z ul. Szymaszkowa


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót