Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Wielkiego Postu

Data: 6 marzec 2016, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2175

 1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca odprawimy Adorację Najśw. Sakramentu. Zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 14.00 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.
 2. W poniedziałek, wtorek i w środę zapraszamy dzieci i młodzież na Rekolekcje Wielkopostne. W środę spowiedź od godz. 8.30 do 13.00. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie.
 3. Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców zaprasza wszystkich nauczycieli w poniedziałek 7 marca br. na Mszę św. o godz. 19.00 i spotkanie formacyjne w sali Domu Parafialnego.
 4. We wtorek spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci: Różaniec o godz. 18.30, a potem Msza św. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
 5. W czwartek wieczorna Msza św. o Św. Janie Pawle II i możliwość ucałowania relikwii świętego. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00.
 6. W sobotę gościć będziemy w naszym Sanktuarium Najśw. Rodziny Ks. Bpa Damiana Muskusa, który odprawi Mszę św. o godz. 15.00 i udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży.
  Także w sobotę o godz. 20.00 w naszym Sanktuarium odbędzie się „Wielkopostny Koncert Muzyki Sakralnej”. Wystąpi Paulina Martini, pianistka i śpiewaczka wraz z kwartetem muzycznym.
 7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza przed chrztem dziecka odbędzie się w piątek 11 marca br. o godz. 18.00.
  Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na prace remontowe w naszym kościele. Informujemy, iż z ofiar składanych na tacę podczas Mszy św. z godziny 15.00 w ramach dzieł miłosierdzia, Parafia przekazała 2 tys. zł na Hospicjum Jezusa Miłosiernego; 2 tys. zł na kuchnię dla ubogich im. św. brata Alberta oraz 1 tys. zł na świetlicę dla dzieci.

 8. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne dla dorosłych. Nauki będą głoszone na wszystkich Mszach św. w Sanktuarium Najśw. Rodziny i w Starym Kościele MB Częstochowskiej . Rekolekcje poprowadzi Ks. Michał Olszewski, sercanin, egzorcysta. Przed kościołem rozprowadzane są Baranki Caritas-u.
 9. Katolicka Szkoła Podstawowa im św. Jana Pawła II w Zakopanem ogłasza nabór na nowy rokszkolny 2016/17 do klasy „0”, kl. I i klas starszych. Szkoła zapewnia: wychowanie w duchu wartości chrześcijańskich i patriotycznych, wysoki poziom nauczania, 5 godzin języka angielskiego tygodniowo, bogatą ofertę zajęć dodatkowych, bezpieczeństwo z „kartą szkolną”, przyjazną atmosferę, opiekę w świetlicy. Bliższe informacje na stronie internetowej i na plakacie.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Halinę Drzyzga z ul. Łukaszówki
+ Danutę Rostek z ul. Łukaszówki
+ Franciszka Krzanik z ul. Droga do Rojów


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót