Ogłoszenia parafialne

III Niedziela Wielkiego Postu

Data: 28 luty 2016, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2396

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Piątek - święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej
 2. Dzisiaj Droga Krzyżowa o godz. 14.00 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.
 3. W poniedziałek zapraszamy wszystkich właścicieli i pracowników hoteli, domów wczasowych, pensjonatów na Mszę św. w ich intencji, którą odprawimy o godz. 19.00.
 4. We wtorek 1 marca br. Organizatorzy obchodów Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" zapraszają wszystkich na Mszę św. o godz. 11.00 w Sanktuarium Najświętszej Rodziny. Po Mszy św. przemarsz pod Pomnik "Żołnierzy Wyklętych" do Parku im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, gdzie odbędzie się część artystyczna, Apel Poległych, złożenie kwiatów, zapalenie zniczy i wspólna modlitwa.
  Także w tym dniu przypada 27 rocznica śmierci Ks. Władysława Curzydło. Wieczorem o godz. 19.00 odprawimy Mszę św. o szczęśliwość wieczną. Serdecznie zapraszamy.
 5. W tym tygodniu przypada 1-y piątek miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i w piątek od godz. 16.00. W czwartek modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek i w sobotę dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. W sobotę zmianka różańcowa. Także w tym tygodniu pójdziemy do chorych z posługą kapłańską.
  Zapraszamy wszystkich; dzieci, młodzież, dorosłych do wzięcia udziału w akcji zainicjowanej przez Papieża Franciszka „24 godziny dla Pana”. Ojciec św. pragnie, by był w Wielkim Poście szczególny czas łaski - cała doba poświęcona Panu. W wybranych kościołach (także w naszym) w łączności ze Stolicą Apostolską - przez całą dobę będzie trwała spowiedź, Adoracja i modlitwy. W Roku Miłosierdzia znajdźmy podczas tej szczególnej doby czas na przyjście do świątyni i zanurzenie się w tajemnicy Bożej Miłości. Rozpoczniemy w piątek 4 marca o godz. 15.00 nabożeństwem pokutnym i koronką do Bożego Miłosierdzia, następnie Msza św. Roku Miłosierdzia; o godz. 16.30 Droga krzyżowa dla dzieci, o godz. 17.00 i 19.00 Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa; o godz. 18.00 tradycyjnie już droga krzyżowa dla wszystkich. Po Mszy św. wieczornej - wystawienie Najświętszego Sakramentu i czas na Uwielbienie Boga i czuwanie przeplatane śpiewem i medytacją. Od godz. 2 do 6 rano Adoracja indywidualna w ciszy. W godzinach dopołudniowych w sobotę na czuwanie zapraszamy mieszkańców z poszczególnych parafii zakopiańskich. Czuwanie zakończymy o godz. 15.00 Koronką i Mszą św. ku czci Bożego Miłosierdzia. Szczegółowy plan czuwania wywieszony jest w gablocie. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy do spowiedzi i modlitewnego czuwania w ramach „24 godziny dla Pana”.
 6. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży. Dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.30. Przed kościołem rozprowadzane są Baranki Caritas-u, z których ofiary przeznaczone są na pomoc dzieciom z ubogich rodzin.
 7. Katolicka Szkoła Podstawowa im św. Jana Pawła II w Zakopanem ogłasza nabór na nowy rokszkolny 2016/17 do klasy „0”, kl. I i klas starszych. Szkoła zapewnia: wychowanie w duchu wartości chrześcijańskich i patriotycznych, wysoki poziom nauczania, 5 godzin języka angielskiego tygodniowo, bogatą ofertę zajęć dodatkowych, bezpieczeństwo z „kartą szkolną”, przyjazną atmosferę, opiekę w świetlicy. Bliższe informacje na stronie internetowej i na plakacie.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Eugeniusza Boduch z ul. Pod Lipkami
+ Zofię Rudolf z ul. Orkana


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót