Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Wielkiego Postu

Data: 21 luty 2016, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2067

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Poniedziałek - święto Katedry św. Piotra, Apostoła
  - Wtorek - wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika
 2. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, młodzież i dzieci przebywających na feriach zimowych i życzymy Wam dobrego wypoczynku. Dzisiaj Droga Krzyżowa o godz. 14.00 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.
 3. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30, a potem Msza św. zbiorowa w intencjach wspólnych za żywych i zmarłych z naszych rodzin.
 4. Hospicjum Jezusa Miłosiernego zaprasza chorych i ich rodziny na Mszę św. do Sanktuarium Najświętszej Rodziny w czwartek - 25 lutego o godz. 15.00. Po Mszy św. spotkanie w sali Domu Parafialnego.
 5. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00.
 6. W ramach Jubileuszowego Roku Miłosierdzia oraz czasu wielkiego postu Caritas Archidiecezji Krakowskiej organizuje akcję charytatywną „Tytka Miłosierdzia”. Torbę można zabrać do domu i wypełnić artykułami spożywczymi oraz chemicznymi dla ubogich rodzin. Następnie Tytki Miłosierdzia należy przynieść do Stacji Opieki Caritas przy naszej parafii od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.00, najpóźniej do 5 niedzieli wielkiego postu tj.13 marca 2016r.
  Także w ramach obchodów Roku Jubileuszowego zapraszamy wszystkich właścicieli i pracowników hoteli, domów wczasowych, pensjonatów na Mszę św. w ich intencji, którą odprawimy w poniedziałek 29 lutego o godz. 19.00. Zaproszenia są do odebrania w zakrystii.
  Przed kościołem rozprowadzane są Baranki Caritas-u, z których ofiary przeznaczone są na pomoc dzieciom z ubogich rodzin.
 7. Informujemy iż Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii dla dzieci i młodzieży będą od czwartej niedzieli wielkiego postu tj. 6 marca, natomiast dla dorosłych od piątej niedzieli tj. 13 marca.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Bogusławę Sopiarz z ul. Nowotarskiej


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót