Ogłoszenia parafialne

V Niedziela Zwykła

Data: 7 luty 2016, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2332

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Dzisiaj - wspomnienie bł. Klary Szczęsnej
  - Wtorek - wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy
  - Czwartek - wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Lourdes
 2. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, młodzież i dzieci przebywających na feriach zimowych i życzymy Wam dobrego wypoczynku.
  Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca odprawimy Adorację Najświętszego Sakramentu. Także dzisiaj rozpoczynamy 40-godzinne nabożeństwo. Godzina Uwielbienia od godz. 18.00 - 19.00. W poniedziałek i wtorek Adoracja od godz. 9.00 do 19.00. Zachęcamy do licznego udziału w modlitwie adoracyjnej. Dzisiaj rozpoczyna się 49 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 3. W tym tygodniu, w Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Początek tradycyjnie ogłoszą dzwony naszego kościoła o północy. Przypominamy, że w okresie Wielkiego Postu katolicy nie organizują zabaw i nie biorą w nich udziału nawet gdy wypadają w tym czasie popularne „walentynki”. W Środę Popielcową i w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły tzn. trzy posiłki w ciągu dnia w tym jeden do syta i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Posypanie głów popiołem będzie w środę podczas każdej Mszy św. tj. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 15.00, 17.00 i 19.00; w Starym Kościele o godz. 8.00 i w kaplicy na Gubałówce o godz. 16.00. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Kuchnię Świętego Brata Alberta. W środę Nowenna do MBNP.
  W środę będziemy rozdawać „Zdrapkę Wielkopostną” dla osób dorosłych, którzy będą chcieli bardziej świadomie i aktywnie przeżyć okres wielkiego postu. Pod każdym dniem na kalendarzu czekają postanowienia w duchu nowej ewangelizacji poruszające ważne tematy - np. Rok Miłosierdzia, Chrzest Polski czy Światowe Dni Młodzieży.
  Przez cały Wielki Post Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00. W niedziele Wielkiego Postu Droga Krzyżowa o godz. 14.00, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy!
 4. W czwartek we wspomnienie NMP z Lourdes obchodzić będziemy po raz XXIII Światowy Dzień Chorego. Wszystkich chorych i osoby w starszym wieku zapraszamy do naszego sanktuarium w ramach Jubileuszu Miłosierdzia na Mszę św. o godz. 12.00, podczas której będzie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. Od godz. 11.30 będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi św. Prosimy rodziny jak i sąsiadów o pomoc w przywiezieniu do kościoła chorych i starszych. Do Sakramentu Namaszczenia mogą przystąpić także osoby, które czują się dziś dobrze, ale są już po siedemdziesiątce. W czwartek Msza św. wieczorna o Św. Janie Pawle II.
  Kustosz Sanktuarium Najświętszej Rodziny, Burmistrz Miasta Zakopane oraz Dyrektor Muzeum Tatrzańskiego serdecznie zapraszają na uroczystości 200 rocznicy urodzin księdza Józefa Stolarczyka. I tak w piątek 12 lutego br. w Starym Kościele Msza św. o godz. 16.00, a po niej złożenie kwiatów na grobie ks. Józefa; w sobotę 13 - Msza św. o godz. 15.00 w kościele Najśw. Rodziny sprawowana przez księży z powiatu tatrzańskiego; w niedzielę 14.02.2016r. w „Willi Koliba” przy ul. Kościeliskiej 18 o godz. 16.00 - prelekcja Macieja Pinkwarta pt. „Ks. Józef Stolarczyk Apostoł Zakopanego”, „Kronika Parafii Zakopiańskiej 1848-1890” - czytają aktorzy Sceny A2; oraz Franciszek Bachleda Księdzularz „Pleban Naski Zakopiański”.
 5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. W zakrystii zapisy na dzień skupienia w dniu 20 lutego dla członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Kazimierza Gostkowskiego z ul. Zborowskiego
+ Henryka Zwijacza z ul. Słonecznej


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót