Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Zwykła

Data: 31 styczeń 2016, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2106

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Dzisiaj - wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera, patrona wychowawców
  - Wtorek - Święto Ofiarowania Pańskiego
  - Środa - wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika
  - Piątek - wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy
  - Sobota - wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy
 2. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, młodzież i dzieci rozpoczynających ferie zimowe i życzymy Wam dobrego wypoczynku.
  Dzisiaj na Mszy św. o godz. 15.00 będziemy dziękować Panu Bogu i ludziom za dar ustanowienia naszego kościoła Sanktuarium Najświętszej Rodziny. Odśpiewamy uroczyste Te Deum. Zapraszamy parafian i gości do wzięcia udziału w tej uroczystości. Po uroczystościach odbędzie się spotkanie opłatkowe w Domu Parafialnym. Nieszpory Niedzielne o godz. 18.30
 3. Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców zaprasza wszystkich nauczycieli w poniedziałek
  1 lutego br. na Mszę św. o godz. 19.00 i spotkanie formacyjne w sali Domu Parafialnego.
 4. We wtorek święto Ofiarowania Pańskiego zwane u nas świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. w tym dniu o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 15.00, 17.00 i 19.00. W Starym Kościele o godz. 8.00 i w kaplicy na Gubałówce o godz. 16.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic, a na Mszy św. o godz. 17.00 poświęcimy świece dzieciom z klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. Święto Ofiarowania Pańskiego jest obchodzone w Polsce także jako Dzień Życia Konsekrowanego. Będziemy modlić się w intencji sióstr, których domy zakonne znajdują się na terenie naszej parafii. Taca w tym dniu przeznaczona będzie na klasztor Sióstr Karmelitanek przy ul. Kościelnej.
  We wtorek o godz. 18.30 nabożeństwo do św. Michała Archanioła połączone z nałożeniem szkaplerza św. Michała.
  Natomiast po wieczornej Mszy św. o godz. 19.00 odbędzie się kolędowanie z muzyką rodziny Lassaków „Heliosów” w ramach VII Festiwalu Kolęd i Pastorałek „ Dobrze żeś się Jezu pod Giewontem zrodził”. Serdecznie zapraszamy.
 5. W tym tygodniu przypada 1-y piątek miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i w piątek od godz. 15.00. W czwartek modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek i w sobotę dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. W sobotę po mszy św. o 17 zmianka tajemnic różańcowych. Także w tym tygodniu pójdziemy do chorych z posługą kapłańską.
 6. W przyszłą niedzielę w Starym Kościele Msza św. o godz. 10.00 w oprawie góralskiej.
  Dzisiaj przed kościołem po Mszach świętych odbywa się się kwesta na rzecz Magdaleny, uczennicy z LO im. Balzera w Zakopanem, która w ostatnim czasie wraz ze swoją rodziną straciła w pożarze dom i cały swój dobytek. Kwestę przeprowadza młodzież z Liceum. Również młodzież ze scholi „Stokrotki” śpiewa kolędy i rozprowadza płytki.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Marię Strzebońską z ul. Droga na Szymaszkową


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót