Ogłoszenia parafialne

III Niedziela Zwykła

Data: 24 styczeń 2016, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2314

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Dzisiaj - wspomnienie św. Franciszka Salezego, b-pa i doktora Kościoła, patrona dziennikarzy
  - Poniedziałek - święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła
  - Wtorek - wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa
  - Środa - wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa
  - Czwartek - wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora kościoła
  - Piątek - wspomnienie bł. Bolesławy Marii Lament, dziewicy

 2. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, młodzież i dzieci rozpoczynających ferie zimowe i życzymy Wam dobrego wypoczynku. Nieszpory Niedzielne o godz. 18.30.
 3. Zapraszamy codziennie na Koronkę i Mszę św. do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
 4. Hospicjum Jezusa Miłosiernego zaprasza chorych i ich rodziny na Mszę św. do kościoła Najświętszej Rodziny w czwartek - 28 stycznia o godz. 15.00. W roku Jubileuszu Miłosierdzia Msze św. z Hospicjum będą odprawiane w kościele stacyjnym tj. Najśw. Rodziny. Po Mszy św. spotkanie w sali Domu Parafialnego.
 5. W niedzielę 31 stycznia br. na Mszy św. o godz. 15.00 będziemy dziękować Panu Bogu i ludziom za dar ustanowienia naszego kościoła Sanktuarium Najświętszej Rodziny. Odśpiewamy uroczyste Te Deum. Zapraszamy parafian, gości oraz przedstawicieli wspólnot i grup Zakopiańskich wraz z pocztami sztandarowymi do wzięcia udziału w tej uroczystości. Po uroczystościach odbędzie się spotkanie opłatkowe w Domu Parafialnym.
 6. W tym tygodniu kończymy Wizytę Duszpasterską zwaną kolędą. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę, rozmowę i złożone ofiary. Jeśli Kogoś w wyznaczonym czasie nie było w domu można dzisiaj zgłosić dodatkową kolędę w zakrystii. Msza św. o Boże błogosławieństwo w rodzinach, które odwiedziliśmy będzie odprawiona w niedzielę 31 stycznia 2016r. o godz. 15.00.
 7. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 19.00 odbędzie się charytatywny koncert kolęd, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie osiemnastoletniego Karola, ucznia z Kenara, u którego zdiagnozowano nowotwór złośliwy mózgu. Koncert zorganizowany jest przez przyjaciół z którymi wspólnie muzykował. Serdecznie zapraszamy.
  Także w przyszłą niedzielę tj. 31 stycznia po Mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc dla uczennicy z LO im. Balzera w Zakopanem, która w ostatnim czasie wraz ze swoją rodziną straciła w pożarze dom i cały swój dobytek. Kwestę przeprowadzi młodzież z Liceum.
  Zarząd Spółki PKL zaprasza właścicieli nieruchomości na Gubałówce na spotkanie w dniu 30 stycznia o godz. 12.00 w Szkole Podstawowej przy ul. Orkana w sprawie wizji i planu rozwoju Gubałówki.


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót