Ogłoszenia parafialne

XXX Niedziela Zwykła

Data: 23 październik 2011, Niedziela / Ilość wyświetleń: 3358

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - piątek - święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
  - niedziela - uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego
 2. Niedziela Misyjna, którą dziś przeżywamy, to dzień solidarności misyjnej w całym Kościele powszechnym. Katolicy we wszystkich krajach modlą się w tym dniu za misje i wspierają je materialnie. Nasi mali misjonarza z koła misyjnego zbierają dzisiaj stare okulary i niepotrzebne telefony komórkowe jako pomoc dla misji. Także po Mszach św. dopołudniowych zapraszamy na "Bazar Misyjny" do Sali Domu Parafialnego.
  Dzisiaj nabożeństwo różańcowe o godz. 18:30.
 3. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z modlitwą różańcową o 18:30.
 4. W czwartek 27.X.br. w Starym Kościele o godz. 17:00 Msza św. dla Hospicjum Jezusa Miłosiernego. Także w czwartek o godz. 17:30 w sali teatralnej Domu Parafialnego odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św.
 5. Tradycyjna Pielgrzymka Zakopiańska do Rzymu do grobów św. Piotra i Pawła i bł. Jana Pawła II oraz do innych miejsc (Padwa, Wenecja, Loretto, Asyż, San Giovanni Rotondo) planowana jest w terminie 7-16 grudnia 2011r. Koszt 450 zł i 400 Euro. Zapisy w kancelarii.
 6. Przyjmujemy na wypominki roczne lub listopadowe za dusze naszych bliskich zmarłych. Karteczki na wypominki wystawione są na stoliku przy kaplicy adoracji.
  Rozkład Mszy św. odprawianych na cmentarzu przy ul. Nowotarskiej w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny jest wywieszony w gablocie.
 7. Podhalańskie Stowarzyszenie Chorych - Hospicjum Jezusa Miłosiernego składa serdeczne podziękowanie za ofiary złożone podczas kwesty "Pola Nadziei" w dniu 2 października br. W naszej parafii zebrano 7988 zł. Także Ks. Proboszcz Janusz z Antałówki składa serdeczne "Bóg zapłać" za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę na budowę kościoła. Taca wyniosła 19540zł.
 8. Oddaliśmy starą gotycką monstrancję do renowacji (uzupełnienie promieni, prostowanie i pozłocenie). Jeśli Ktoś chciałby mieć udział w odnowieniu monstrancji to przez najbliższy tydzień do 30 października może przynieść do kancelarii lub zakrystii nieużywane już stare obrączki, kolczyki, pierścionki złote lub srebrne, które po przetopieniu posłużą jako materiał do pozłocenia.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Bożenę Jedynak z ul. Krupówki
+ Władysława Piątka z ul. Kasprusie


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót