Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Zwykła

Data: 17 styczeń 2016, Niedziela / Ilość wyświetleń: 1795

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Wtorek - wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
  - Czwartek - wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
  - Piątek - wspomnienie św. Wincentego Pallottiego, prezbitera
 2. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, młodzież i dzieci rozpoczynających ferie zimowe i życzymy Wam dobrego wypoczynku. Nieszpory o godz. 18.30.
  Informujemy, iż nasz kościół Najświętszej Rodziny jest kościołem Stacyjnym Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, w którym można zyskać odpust zupełny ofiarowany za siebie lub za zmarłych. Warunki uzyskania odpustu są wywieszone w gablocie. W związku z Jubileuszem codziennie o godz. 15.00 odprawiamy nabożeństwo Koronki do Miłosierdzia Bożego oraz Mszę św. z kazaniem o Miłosierdziu Bożym. Ofiary zbierane na tacę z godz. 15.00 przeznaczone są zgodnie z zapowiedzią jako pomoc dla prowadzonych przez parafię dzieł miłosierdzia tj. Kuchnia dla ubogich im. św. Brata Alberta, Świetlica środowiskowa dla dzieci, Hospicjum Jezusa Miłosiernego, Caritas, obrona Życia S.O.S, oraz pomoc dla młodzieży, która przybędzie do Zakopanego w ramach Światowych Dni Młodzieży. Okazja do spowiedzi w tygodniu od godz. 6.30-10.00 i od 15.00-19.30.
  Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 w Starym Kościele odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Hanki Rybki w ramach VII Festiwalu Kolęd i Pastorałek „ Dobrze żeś się Jezu pod Giewontem zrodził”. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
 3. W dniach od 17 do 24 stycznia w naszej Archidiecezji Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 4. We wtorek imieniny Ks. Mariusza Słoniny wikariusza, zapraszamy na Mszę św. wieczorną o godz. 19.00 w Jego intencji. Także we wtorek spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci. Różaniec o godz. 18.30, a potem Msza św.
 5. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30. W czwartek na Mszach świętych będziemy modlić się w intencji babć, a w piątek w intencji dziadków z okazji ich święta.
 6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza przed chrztem dziecka odbędzie się w piątek 22 stycznia br. o godz. 18.00.
 7. W niedzielę 31 stycznia br. zapraszamy wszystkie grupy dzieci, młodzieży i dorosłych działające przy naszej parafii na spotkanie opłatkowe, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 15.00.
 8. Burmistrz Miasta Zakopane zwraca się z prośbą do właścicieli działek na których rośnie szkodliwy barszcz Sosnowskiego o wypełnienie przesłanych druków i wyrażenie zgody na wejście na teren działek w celu jego zwalczania. Komunikat wywieszony jest w gablocie.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Marię Buda z ul. Nowotarskiej
+ Jana Burzykowskiego z ul. Kościelnej


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót