Ogłoszenia parafialne

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

Data: 3 styczeń 2016, Niedziela / Ilość wyświetleń: 1777

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Środa - Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli)
  - Niedziela - Święto Chrztu Pańskiego
 2. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca odprawimy Adorację Najświętszego Sakramentu. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
 3. Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców zaprasza wszystkich nauczycieli w poniedziałek 4 stycznia br. na Mszę św. o godz. 19.00 i spotkanie formacyjne w sali Domu Parafialnego.
 4. We wtorek o godz. 18.30 nabożeństwo do św. Michała Archanioła oraz Msza św. wieczorna , po której będzie można przyjąć szkaplerz św. Michała Archanioła.
 5. W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego - święto obowiązkowe, dlatego Msze św. w naszych kościołach odprawiamy w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy z naszego kościoła Marsz Trzech Króli. Służba Liturgiczna Ołtarza będzie rozprowadzać przed Mszami kredę i kadzidło.
  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
 6. W pierwszy czwartek miesiąca modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne z naszej Parafii.
 7. W niedzielę 10 stycznia (Niedziela Chrztu Pańskiego) będzie udzielany sakrament chrztu św. Katecheza chrzcielna w piątek 8 stycznia 2016 r. o godz. 18.00 w Domu Parafialnym. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na prace remontowe w naszym kościele.
  Serdecznie zapraszamy na jasełka pt. „W pewnym mieście, w pewnej rodzinie, o wiele bliżej niż możesz sam przypuszczać...” przygotowane przez uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Zakopanem, które odbędą się 10 stycznia po Mszy św. o godz. 9.30 w Sali Teatralnej.
 8. Nasza Parafia organizuje samolotową pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela w dniach 23.08-30.08.2016 r. Szczegółowy program zwiedzanych miejsc wywieszony jest w gablocie. Koszt 3490zł + 105€. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy w kancelarii do 10 stycznia 2016 r.
 9. Informujemy iż Nieszpory Bożonarodzeniowe dla wiernych z Prawosławia zostaną odprawione przez Ojca Jarosława Antosiuka w czwartek 7 stycznia 2016 r. o godz. 17.00 w Starym Kościele.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Antoninę Jarząbek z ul. Nowotarskiej


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót