Ogłoszenia parafialne

Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

Data: 27 grudzień 2015, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2126

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Poniedziałek - święto Świętych Młodzianków, męczenników
  - Czwartek - Wspomnienie św. Sylwestra I, papieża
  - Piątek - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (Nowy Rok)
  - Sobota - wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, bp-ów i dr-ów Kościoła
 2. Nasza parafia przeżywa Uroczystość odpustową ku czci Najświętszej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi J. Em. Ksiądz Kardynał Stanisłąw Dziwisz
  Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
 3. Podobnie jak w latach ubiegłych dzieci z grupy Młodego Misjonarza wyruszą w ramach akcji „Kolędnicy misyjni” do domów na Gubałówce we wtorek 29 grudnia o godz. 10.00. Dzieci śpiewając kolędy będą zbierać ofiary na pomoc misjonarzom z naszej Archidiecezji.
 4. W czwartek ostatni dzień roku kalendarzowego 2015. Zapraszamy na Nieszpory z suplikacjami o godz. 18.30 oraz na Mszę św. dziękczynno-przebłagalną z okolicznościowym kazaniem o godz. 19.00. Także o północy będzie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku 2016.
 5. W piątek w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi Msze św. w naszych kościołach i w kaplicy na Gubałówce w porządku niedzielnym. Jest to także pierwszy piątek miesiąca. Spowiedż podczas Mszy świętych. Z racji uroczystości nie ma postu. W sobotę dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w sobotę lub w przyszły piątek.
 6. Informujemy, że nasz kościół jest kościołem Stacyjnym Jubileuszu Miłosierdzia, dlatego codziennie o godz. 15.00 odmawiana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz sprawowana Msza św. z kazaniem.
 7. Nasza Parafia organizuje samolotową pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela w dniach 23.08-30.08.2016r. Szczegółowy program zwiedzanych miejsc wywieszony jest w gablocie lub można go otrzymać w zakrystii. Koszt 3490zł + 105€. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy w kancelarii do 10 stycznia 2016 r.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej Wspólnoty:
+ Katarzynę Jakubowską z ul. Nowotarskiej
+ Wacława Zubka z Walowej Góry
+ Zdzisława Woźnicę z ul. Na Wilcznik


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót