Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Adwentu

Data: 7 grudzień 2015, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 2298

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Dzisiaj - wspomnienie Św. Mikołaja, biskupa
  - Poniedziałek - wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
  - Wtorek - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
 2. Zachęcamy do uczestnictwa w Roratach. Msza św. roratnia w naszym kościele jest odprawiana w niedzielę o godz. 6.30, natomiast w dni powszednie o godz. 6.00 i po południu dla dzieci o godz. 17.00. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca odprawimy Adorację Najśw. Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na Adwentową Godzinę Uwielbienia.
 3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Duszpasterstwa Nauczycieli i Wychowawców.
 4. We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w tym dniu zostaną odprawione o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 11.00 oraz po południu o godz. 17.00 i 19.00. Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy Rodziców i Dzieci przygotowujące się do I-ej Komunii św. Będzie poświęcenie medalików. W Starym Kościele Msza św. o godz. 8.00, a w kaplicy na Gubałówce o godz. 16.00.
 5. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30, a w czwartek nabożeństwo i Msza św. wieczorna o św. Janie Pawle II. Po Mszy św. ucałowanie relikwii.
 6. W niedzielę 13 grudnia br. Msza św. chrzcielna o godz. 12.30. Katecheza przed chrztem dziecka będzie w piątek o godz. 18.00 w Domu Parafialnym. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na prace inwestycyjne w naszej parafii.
 7. Przed kościołem rozprowadzane są świece Caritasu „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Także dzisiaj zapraszamy na kiermasz ozdób świątecznych, które zostały wykonane przez uczniów z pomocą nauczycieli i rodziców Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Zakopanem. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby Szkoły.
 8. Informujemy iż Rekolekcje adwentowe w naszej Parafii będą od soboty 19 grudnia do wtorku 22 grudnia 2015r. Spowiedź parafialna będzie we wtorek 22 grudnia br.
 9. We wtorek 8 grudnia w Rzymie Ojciec Św. Franciszek rozpocznie Jubileusz Miłosierdzia. W naszym rejonie podhalańskim Kościołem Stacyjnym został ustanowiony kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu, dlatego ks. proboszcz serdecznie zaprasza na Uroczyste otwarcie Jubileuszu Miłosierdzia do Nowego Targu w niedzielę 13 grudnia br. o godz. 15.00.
  Także w przyszłą niedzielę w kościele św. Antoniego z Padwy na Bystrem zostanie odprawiona Msza św. o godz, 17.00 z okazji Dnia Pamięci Ofiar Stanu Wojennego. Szczegóły na plakacie.
  Dyrekcja i pracownicy Szpitala Powiatowego w Zakopanem zapraszają na bezpłatne badania i konsultacje lekarskie w dniu 13.12.2015r. W godz. 10-15 na terenie szpitala. Można uzyskać porady specjalistów chorób wewnetrznych, kardiologów i diabetyka, oraz będą wykonywane pomiary ciśnienia krwi i EKG.
  W niedzielę 13 grudnia po Mszach św. od godz. 8-13.00 odbędzie się sprzedaż miodu, a to z okazji dnia św. Ambrożego - patrona pszczelarzy. Pszczelarze serdecznie zapraszają.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej Wspólnoty:
+ Henryka Bafię z ul. Orkana
+ Andrzeja Gabrowskiego z ul. Gładkie


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót